Pierwsze miejsce dla KF500 w Plus X Award

Podziel się:
"Bardziej niż przeszłość interesuje mnie przyszłość, ponieważ właśnie tam zamierzam żyć" - powiedział kiedyś Albert Einstein. Właśnie tę maksymę obrali za swoje motto twórcy Plus X Award – jednej z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie technologii, sportu i produktów lifestyle’owych. W tegorocznej edycji, odbywającego się już od dekady konkursu, tytuł „produkt roku” w kategorii materiałów budowlanych został przyznany systemowi okien PCV i PCV-aluminium KF500 firmy Internorm.

Fot. InternormFot. InternormKF 500 to nowatorskie rozwiązania techniczne i bardzo nowoczesny, minimalistyczny design. Okna te są wyposażone w innowacyjny system ryglowania I-tec, w którym za prawidłowe ryglowanie nie odpowiadają już wystające sworznie, lecz wbudowane klapki. Klapki ryglujące są połączone w niewidoczny sposób – w komorach profilu skrzydła. Ułatwia to między innymi utrzymanie czystości: nieliczne elementy ryglujące w skrzydle prawie nie wystają, a pomiędzy nimi znajduje się gładka, łatwa do mycia powierzchnia z PCV.

Okna KF 500 wyróżniają się nie tylko tym, że nie widać w nich elementów ryglujących, ale także o 30% mniejszą szerokością profili ościeżnicy i skrzydła (80 mm) oraz utrzymanym w stylistyce wysmakowanego minimalizmu wyglądem od wewnątrz i od zewnątrz. Po wewnętrznej stronie okna KF 500 nie ma widocznej listwy przyszybowej, a od zewnątrz zarówno skrzydło, jak i przeszklenie stałe zawsze wyglądają identycznie. Większa powierzchnia szkła sprawia, że do pomieszczenia wpada więcej światła
REKLAMA:

Dzięki dostępnej w standardzie klasie odporności na włamanie WK2 / RC2N (bez blokowanej klamki) okna KF 500 zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa bez ograniczenia funkcjonalności. Opcjonalnie okno można wyposażyć we wbudowany wentylator elektryczny I-tec z odzyskiem ciepła 86% i filtrem przeciwpyłkowym. Okna KF 500 są dostępne także z potrójnym oszkleniem SOLAR+, jednak nawet z oszkleniem seryjnym osiągają doskonałą izolacyjność cieplną Uw = 0,69 W/m2K.

Fot. InternormFot. InternormNagroda w Plus X Award to kolejne wyróżnienie przyznane w tym roku modelowi KF500. Już w styczniu ten nowatorski system okien otrzymał „Nagrodę za innowacyjny produkt 2013”, przyznaną przez Federalny Zespół Renowacji Starego Budownictwa w ramach międzynarodowego konkursu „Praktyczne Zagadnienia Starego Budownictwa – Nagroda za Innowacje”. KF500 zostało też wyróżnione przez polskie środowisko branżowe: portal Oknotest.pl przyznał temu modelowi pierwszą nagrodę konkursie „Fenestra Aurea” (Złote Okno) w - najważniejszej z punktu widzenia organizatorów - kategorii "Technika okienna i montaż".
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Internorm
#okna #wiadomości #okno #okna i drzwi #Internorm #techniczne

Więcej tematów: