Biuro, pracownia, gabinet, atelier w domu to coraz wyraźniejszy trend współczesnego stylu życia. Takie rozwiązanie, choć nie pozbawione wad, ma liczne atuty i przynosi wymierne korzyści zarówno w sferze zawodowej, jak też osobistej czy rodzinnej.

Dobrym przykładem współistnienia domu i biura na jednej posesji jest siedziba Autorskiej Pracowni Architektonicznej Perspectiv we Wrocławiu. Głównym założeniem projektu architektonicznego było zachowanie wizualnej spójności budynku.
- Zewnętrzny obraz modernistycznej architektury tworzą kombinacje płaszczyzn, różniących się pod względem koloru, wielkości i faktury. Biały tynk, okładziny z drewna syberyjskiego modrzewia oraz płyty betonowe w grafitowym odcieniu kontrastują ze sobą i jednocześnie dopełniają, a podział domu na część prywatną i oficjalną podkreślają jedynie osobne wejścia – mówi arch. Jacek Dobrzański, inwestor i zarazem właściciel posesji.
REKLAMA:
Tuż za nawierzchnią z tłucznia ułożone zostały szare, ażurowe płyty Stream Line. Ich opływowe kształty i niemal koronkowy wzór wyróżniają się wyjątkową estetyką nadając całej posesji lekkości. Mimo delikatnego wyglądu, są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie tworzą nawierzchnię biologicznie czynną, która w przestrzeniach pomiędzy elementami wynosi aż 31%.

Tak zaprojektowana kompozycja uzupełniona została kostkami brukowymi Quadro o chropowatej fakturze w kolorze grafitowym. Posiadają one niewielkie boczne fazy, co sprawia, że przestrzenie pomiędzy poszczególnymi elementami są wąskie i regularne. W realizacji zastosowano największy z trzech dostępnych formatów, tj. 30x30 cm. Z kolei do wykonania lekkiego podniesienia posłużyła palisada splitowana o wysokości 45 cm. Ma dwa przeciwległe boki gładkie, pozostałe dwa są łamane, dzięki czemu jest nie tylko funkcjonalna, ale i dekoracyjna.
Bezpośrednio przed strefą wejściową wykorzystane zostały, wyraźnie kontrastujące z otoczeniem, jasnoszare, wielkoformatowe, ręcznie odlewane płyty z betonu architektonicznego z linii Libet Stampo (120x40x10 cm). Ich prostokątny kształt i klasyczna, minimalistyczna forma harmonijnie nawiązuje do architektury budynku, tworząc jednocześnie ciekawy dekor aranżacyjny.


Firma Libet posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów, które sprostają realizacji praktycznie każdej, domowej i reprezentacyjnej, brukowanej nawierzchni. Tworzą ją m.in. linie: Libet Decco – szlachetne kostki brukowe, Libet Impressio – płyty tarasowe, Libet Completto – elementy uzupełniające oraz Libet Stampo – elementy małej architektury z betonu architektonicznego.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Libet