Wkrętarki Bosch z silnikiem bezszczotkowym EC

Podziel się:
Nowe modele wkrętarek Bosch z silnikiem EC to poręczne i lekkie narzędzia z akumulatorami zapewniającymi długi czas pracy. Mają dwa razy dłuższą żywotność niż urządzenia z silnikiem konwencjonalnym, są bardzo wydajne, a wysoki moment obrotowy pozwala stosować je w wielu wymagających aplikacjach.

Bosch wprowadza na rynek akumulatorowe wiertarko-wkrętarki i wiertarko-wkrętarki udarowe klasy 14,4 i 18 V z bezszczotkowymi silnikami EC. Nowością w ofercie są wiertarko-wkrętarki GSR 14,4 V-EC Professional i GSR 18 V-EC Professional oraz wiertarko-wkrętarki udarowe GSB 14,4 V-EC Professional i GSB 18 V-EC Professional. Urządzenia są oferowane w serii Bosch „dynamic“, która obejmuje kompaktowe narzędzia z akumulatorami zapewniającymi długi czas pracy.

Fot. BoschFot. BoschFot. BoschFot. Bosch
Dzięki zastosowaniu technologii EC nowe narzędzia są trwalsze, ich żywotność jest dwukrotnie dłuższa niż w przypadku elektronarzędzi z silnikami konwencjonalnymi. Urządzenia są świetnie przystosowane do wymagających aplikacji, co umożliwia korzystającym z nich elektrykom, instalatorom oraz stolarzom szybką i efektywną pracę.

W przeciwieństwie do szczotkowych silników CD, bezszczotkowe silniki EC są całkowicie bezobsługowe i osiągają wyższą sprawność (ponad 80% zamiast standardowych 60 – 70%). Dzięki temu mniejsze są straty ciepła i straty energii w trakcie komutacji energii elektrycznej na szczotkach. Narzędzia z silnikiem EC nie nagrzewają się mocno, a czas pracy na jednym cyklu ładowania akumulatora jest dłuższy nawet o 30%.

Fot. BoschFot. Bosch

Technologia EC sprawia, że narzędzia są lżejsze i bardziej poręczne. Długość korpusu obydwu wiertarko-wkrętarek akumulatorowych klasy 14,4 i 18 V wynosi zaledwie 179 mm, a w przypadku akumulatorowych wiertarko-wkrętarek udarowych – 189 mm. Dzięki temu można bez żadnego problemu korzystać z nich w miejscach trudno dostępnych lub w sytuacjach, które wymagają trzymania narzędzi nad głową.

Fot. BoschFot. Bosch

Nowe wkrętarki z silnikami EC są przystosowane do pracy na budowie, w warsztacie, w branży elektrycznej czy w motoryzacji. Można je wykorzystywać także przy produkcji półprzemysłowej, np. przy montażu mebli. Ze względu na poręczne wymiary narzędzia są polecane do seryjnego wkręcania mniejszych wkrętów, jednak ich moc jest wystarczająca także do wkręcania większych wkrętów i wiercenia otworów o większych średnicach (patrz: tabela z parametrami). Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki udarowe GSB 14,4 V-EC Professional i GSB 18 V-EC Professional gwarantują dużą elastyczność działania. Można nimi wiercić nie tylko w drewnie i stali, lecz także w murze o średnicy do 13 mm.

Fot. BoschFot. Bosch

Pracę nowymi urządzeniami ułatwia zastosowane w nich oświetlenie LED i uchwyt narzędziowy Auto-Lock 13 mm. Narzędzia mają także wygodny uchwyt na najczęściej używane bity osprzętowe, wymienne kolorowe znaczniki montowane z tyłu korpusu do indywidualnego oznakowania każdej wkrętarki i zaczep do paska. Precyzję pracy podczas seryjnego wkręcania zwiększa hamulec silnika.

Źródło: Bosch

(MZ)

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bosch
#ściany #maszyny #do wkrecanie #do wiercenie #botament #produkty #Elektronarzędzia

Więcej tematów: