Zaawansowana membrana paroprzepuszczalna DuPontTM Tyvek® FireCurbTM została zamontowana na pierwszym na świecie dwupiętrowym WikiHouse open source.

Instalacja, prowadzona przez Arup, The Building Centre i 00 design, miała na celu podniesienie świadomości na temat problemów mieszkaniowych i potencjalnego zastosowania pomysłowych, nowych rozwiązań. Projekty będą do pobrania za darmo i mogą być dostosowane, zanim zostaną „cyfrowo” wyprodukowane.
REKLAMA:
Alastair Parvin, WikiHouse 4.0 współprojektant ze studia projektowego 00 mówi: „Staramy się pobudzić wyobraźnię ludzi, aby dowiedzieli się, w jaki sposób technologia może pozwolić prawie każdemu wybudować własny, niestandardowy dom bez konieczności użycia tradycyjnej konstrukcji. Nie wierzymy, że WikiHouse jest jedynym rozwiązaniem na odparcie obecnego kryzys na rynku nieruchomości, ale chcemy podejmować trudne debaty i wzywać właścicieli terenów nieruchomości, urbanistów i osoby decyzyjne, aby zaczęli myśleć inaczej o barierach - takich jak koszty gruntu lub budowy”.

DuPont Building Innovations był chętny do wsparcia projektu odpowiednią membraną, zamontowaną za fasadą wykonaną z włóknocementu, aby uszczelnić konstrukcję i chronić ją przed wpływem czynników atmosferycznych, kondensacją, a także ogniem. Główna część budowy została podjęta w ciągu sześciu dni po czym membrana DuPont™ Tyvek® FireCurb™, dzięki wcześniejszym wytycznym od firmy DuPont i przejrzystej instrukcji, została z łatwością zainstalowana w ciągu niecałych 3 godzin.

Efektywność energetyczna również była kluczową kwestią dla projektu WikiHouse 4.0, dlatego też uszczelnienie przeciw-pogodowe, które zwiększa zarówno wydajność cieplną, jak i komfort wnętrz były optymalne. Cechy membran DuPont™ Tyvek® i taśm, które są oferowane w różnych formach, dostosowywane są do każdego rodzaju budowli. Trwałość jest również kluczowym czynnikiem dla projektu, mimo iż bardzo szybko się je montuje, WikiHouse jest zaprojektowany z myślą by służył jak najdłużej.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dupont