Automaty spawalnicze Promotechu jadą na Wschód i na Zachód

Podziel się:
Rozbudowaną wycinarkę MCM i nowy portal spawalniczy prezentował Promotech na międzynarodowych targach w Moskwie i Hanowerze. To początek targowej ekspansji białostockiej spółki.

 Fot. Promotech Fot. Promotech Międzynarodowe Targi Spawalnicze Weldex-Rossvarka 2014 w Moskwie to wybitnie specjalistyczna i jedna z ważniejszych imprez branży spawalniczej nie tylko w Rosji, ale także na świecie. W tym roku Promotech prezentował tam swoje najnowsze urządzenia do spawania i cięcia – m.in. MCM - automat do wycinania otworów i spawania oraz nowatorskie wózki spawalnicze.

O ile nasze wózki już funkcjonują na rosyjskim rynku i ich sprzedaż utrzymuje się na stabilnym poziomie, o tyle MCM to tam zupełna nowość – mówi Marek Siergiej, prezes Promotechu. – Nasz rosyjski dealer prezentował na targach możliwości automatu, rozbudowanego o nowe aplikacje, umożliwiające wykorzystanie go nie tylko w przemyśle wiatrowym, lecz także w innych branżach, m.in. w energetyce i w przemyśle stoczniowym. Urządzenie wzbudzało duże zainteresowanie, a wręcz niedowierzanie, bo dotychczas te prace były tam wykonywane ręcznie i taki automat jest przełomowym rozwiązaniem.
REKLAMA:

Po targach przez kilka miesięcy dealer Promotechu będzie organizował pokazy pracy maszyny MCM dla firm najbardziej zainteresowanych jej kupnem, głównie dla zakładów produkujących duże zbiorniki zarówno ciśnieniowe, jak i objętościowe. Urządzenie może być wykorzystywane w branży naftowej, gazowej, przetwórstwa ropy, a także transportowej.

- Liczymy na to, że MCM – jako nowość na tamtym rynku – spowoduje wartościowy wzrost naszych obrotów z Rosją – dodaje Marek Siergiej. – Poza tym nasze urządzenia były już pokazywane w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Północnej, pracują tam i nie widzimy powodów, by nie sprzedawać ich na rynki Europy Środkowej i Wschodniej.

 Fot. Promotech Fot. Promotech Z kolei podczas Międzynarodowych Targów Technologii Obróbki Blach - Euroblech w Hanowerze Promotech pokazał m.in. swoje nowości - ukosowarkę do obróbki blach i rur ze stali nierdzewnych oraz dotychczas nie prezentowany na targach za granicą - portal spawalniczy typu WA (Welding Arm) do spawania ram lokomotyw, naczep samochodowych oraz belek konstrukcyjnych, stosowanych m.in. przy budowie konstrukcji stalowych, np. mostów.

Mamy kilka instalacji tych urządzeń w Polsce oraz kilka nowych zamówień z kraju i teraz możemy w oparciu o nabyte doświadczenie oferować ten produkt na eksport -mówi Andrzej Twarowski, szef marketingu Promotechu. Maszyna posiada pięć osi sterowanych numerycznie z systemem automatycznej korekcji położenia palnika względem złącza spawalniczego.

- Jednak najważniejszą cechą portali spawalniczych opracowaną przez pion rozwoju Promotechu jest możliwość automatycznego sterowania parametrami spawania, tj. komunikacji ze spawarkami w trakcie procesu spawania – tłumaczy Andrzej Twarowski. - Taka możliwość zapewnia powtarzalną, bardzo wysoką jakość spoin, pozwalając jednocześnie na zwiększenie szybkości spawania bez konieczności przerywania procesu, co znacznie zwiększa wydajność stanowiska spawalniczego.

Ta nowość wzbudziła największe zainteresowanie firm z Ameryki Południowej - Chile, Argentyny, Brazylii i Kolumbii, a także z Rosji i Niemiec, czy Algierii. Z kolei o wózki i ukosowarki Promotechu pytali potencjalni klienci spółki z ‎wielu krajów europejskich, ale też z Libanu, ‎Kolumbii i Peru. Wycinarkami MCM interesowały się firmy z Australii, Turcji Niemiec i Rosji

- ‎Było też mnóstwo ofert współpracy ze strony firm handlowych na rynkach, na których już mamy swoich dystrybutorów, a także od nowych firm, chętnych do nawiązania współpracy - z Hiszpanii, Libanu czy z Iraku – dodaje Andrzej Twarowski. – Podsumowując, warto było się wystawić się na tych targach, a byliśmy tu po raz pierwszy. Udział w Euroblech wzmocnił rozpoznawalność marki Promotech w skali globalnej i ugruntował naszą pozycję wśród firm z branży urządzeń do obróbki metalu, cięcia i spawania. Podczas kolejnej edycji pokażemy się z jeszcze większym stoiskiem i szerszą ofertą. W listopadzie Promotech będzie kontynuował marketingową ekspansję - weźmie udział w międzynarodowych targach Metalex w Bangkoku, oraz w targach Fabtech w Chicago.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Promotech
#wiadomości #targi #promotech #maszyny

Więcej tematów: