Lafarge zdobył tytuł „Firma na Medal 2014” w XV edycji Konkursu BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU 2014 organizowanego przez Klub Sportowa Polska przy współudziale miesięcznika Builder. Lafarge został wyróżniony jako producent materiałów budowlanych stosowanych w obiektach sportowych i rekreacyjnych za wdrażanie innowacyjnych produktów i rozwiązań budowlanych służących rozwojowi budownictwa sportowego i rekreacyjnego w Polsce.
Konkurs Budowniczy Polskiego Sportu jest jedynym tego typu konkursem w Polsce, w którym w sposób kompleksowy analizuje się osiągnięcia oraz przyznaje wyróżnienia osobom, samorządom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizację obiektów sportowych i rekreacyjnych. Odbywa się w ramach programu "Budujemy Sportową Polskę" pod patronatem SARP, Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie, PZPN oraz marszałków województw.
REKLAMA:
- W Polsce buduje się obecnie obiekty sportowe na światowym poziomie, a poza funkcją sportową i rekreacyjną wyróżniają się one pod względem architektonicznym. Jednak trudno byłoby realizować nowoczesne wizje architektów bez innowacyjnych rozwiązań firm budowlanych - podkreśliła Danuta Burzyńska, redaktor naczelna miesięcznika Builder i przewodnicząca Komisji Weryfikacyjnej Konkursu Budowniczy Polskiego Sportu.
W ciągu ostatniego roku Lafarge, włączając się w budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Polsce, dostarczył materiały i rozwiązania do budowy skateparku i Miasteczka Ruchu Drogowego w Żorach w województwie śląskim. Jest to sportowa i rekreacyjna przestrzeń miejska przeznaczona dla miłośników jazdy na rowerach, rolkach i deskorolkach. Niemal 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wykonano z betonu Artevia w pięciu kolorach, który posłużył do budowy wszystkich ścieżek i placów. Betonowa nawierzchnia jest trwała i bezpieczna, a pięć kolorów betonu zwiększa jej wartość estetyczną.
Do budowy muszli koncertowej i ścieżek w parku w Żninie na Kujawach wykorzystano materiały Lafarge: biały beton Artevia Kolor w połączeniu z betonem Artevia Dekor. Spełnienie założeń projektowych byłoby niemożliwe bez użycia odpowiednich materiałów wykończeniowych. Innowacyjne betony umożliwiły projektantowi stworzenie niepowtarzalnych obiektów, które wzbogacają przestrzeń publiczną.
Fontanna multimedialna w Rzeszowie jest jedyną tak bogatą w technologię. W sezonie letnim codziennie odbywają się prezentacje multimedialne i laserowe oraz pokazy wodno-muzyczne. Wieczorami dodatkowo fontanna mieni się różnobarwnymi światłami. Do budowy fontanny Lafarge dostarczył mieszanki betonowe, które posłużyły do wykonania niecki oraz podstaw trybun. Lafarge dostarczył również rozwiązania do budowy kolejki linowej w Parku Śląskim w Chorzowie oraz ścieżki rowerowej w Osieku koło Torunia. Inwestycje zwiększają bezpieczeństwo użytkowników.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Lafarge