Gama przeciwsłonecznych szkieł SunGuard SNX eXtra Selective powiększona została niedawno o kolejny, innowacyjny produkt: SNX 50/23. To co wyróżnia najnowsze szkło firmy Guardian na tle innych rozwiązań to nowe możliwości obróbki w postaci gięcia wklęsłego lub wypukłego, a co za tym idzie szerokie perspektywy tworzenia nowatorskich projektów.

Nowe szkło, sprawdzona jakość
SunGuard SNX 50/23 to nowa odmiana sprawdzonego produktu firmy Guardian, dlatego też zachowało ono wszystkie atuty opcji standardowej. Szkło cechuje się zatem neutralnym wyglądem, doskonałą przejrzystością i niskim odbiciem światła, a przede wszystkim: bardzo wysoką selektywnością. Zastosowanie potrójnej warstwy srebra sprawiło, że przepuszcza ono do wnętrza pomieszczenia aż 50% światła dziennego, przy jednoczesnym odbiciu aż 77% ciepła, pochodzącego z promieniowania słonecznego. Daje to ponad dwa razy więcej światła w stosunku do przenikającego ciepła. Co więcej, powłoka SunGuard SNX 50/23 jest też dostępna na szkle laminowanym z folią dźwiękoizolacyjną Sound Reduction, która zapewnia zwiększoną izolacyjność akustyczną, a tym samym redukuje ilość niechcianych dźwięków dochodzących z zewnątrz.
REKLAMA:
Elastyczne możliwości kreacji
To co z pewnością wyróżnia nowe szkło wysokoselektywne SunGuard SNX 50/23 to fakt, że otwiera ono nowe perspektywy obróbki i jako jedyne z dostępnych na rynku rozwiązań daje możliwość wykorzystania całej powierzchni szklanej tafli, ponieważ zapewniona jest jednolitość koloru na całości. Fakt ten jest szczególnie warty podkreślenia, gdyż w przypadku niektórych produktów dostępnych na rynku trzeba odciąć aż 10 centymetrów wzdłuż dłuższego boku szyby. Oznacza to ponad 3% straty dla szkła o standardowym rozmiarze 3210x6000 milimetrów. Wybór SunGuard SNX 50/23 w wersji giętej wypukłej lub wklęsłej to natomiast pewność, że każdą taflę szkła wykorzystać będzie można w 100 procentach. Szkło SunGuard SNX 50/23 otwiera przed projektantami ogromne możliwości, pozwalając zmniejszyć koszty zużycia energii i spełnić najbardziej restrykcyjne normy, bez rezygnacji z artystycznej wizji budynku.
Źródło: Guardian
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Guardian