Kobiety Branży Stolarki

Podziel się:
Poniżej przedstawiamy Państwu 8 sylwetek - kobiet branży stolarki, kandydatek w programie "Kobiety Branży Stolarki" 2015. Panie te zostały wybrane wśród kilkudziesięciu kandydatek, które wyraziły zgodę się na udział w programie. Początek nowego roku to dobry czas na dokonanie podsumowań i wyróżnień, tym bardziej, że wbrew powszechnie panującej opinii rola kobiet w naszej branży jest ogromna i powinna być stosownie doceniana. Nie jest to w żadnym wypadku kurtuazja, lecz fakty. Liczymy na Państwa głosy, które można oddawać w anonimowej ankiecie (link do ankiety na dole artykułu) do 31 stycznia 2015 roku.

 Fot. Stolarka VIP Fot. Stolarka VIP

Barbara Ahlers, ROTO FRANK Okucia Budowlane Sp. zo.o. - Prezes

Prezes Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o. Pani Barbara Ahlers kieruje stuosobowym zespołem północno-wschodniego regionu dystrybucji Roto, obejmującego Polskę, Kraje Bałtyckie, Ukrainę i Białoruś, od początku istnienia firmy w tym regionie.

Barbara Ahlers stworzyła trwałą, solidną strukturę umiejętnie dostosowując działania do stale zmieniającego się rynku, nie tylko w czasach dobrej koniunktury. Jest konsekwentna i skuteczna w działaniu dzięki zdolności zjednywania sobie ludzi i słuchania racji wielu stron. Spokojna i wyważona w opiniach umiejętnie tworzy warunki sprzyjające optymalnej współpracy z klientami oraz motywuje pracowników do realizacji ich celów zawodowych i osobistych. Absolwentka Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Chętnie podróżuje i jeździ na nartach.
REKLAMA:

Bożena Damasiewicz, FAKRO Sp. z o.o. – Dyrektor Biura Zarządu


W tym roku świętuje jubileusz 15-lecia pracy w firmie FAKRO. W rodzinne strony wróciła po ukończeniu studiów na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Absolwentka Nieruchomości i Inwestycji na Wydziale Ekonomii oraz Psychologii i pedagogiki.

Od sześciu lat z sukcesami pełni obowiązki Dyrektora Biura Zarządu. Z ogromną pasją tworzy strategie rozwoju zawodowego pracowników, wdraża procedury zakładowe, aktywnie współtworzy i realizuje projekty dotyczące zarządzania firmą i zasobami ludzkimi. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci. Odpoczywa jeżdżąc na rowerze, czytając książki. Otwarta na świat i ludzi nie przestaje się rozwijać. Skończyła studia podyplomowe z Zarządzania Finansami Firmy, Psychologii Zarządzania Kadrami i Zarządzania projektami. Już myśli o kolejnych… Od ponad trzech lat jest także Dyrektorem założonej przez prezesa FAKRO, Ryszarda Florka, Fundacji Pomyśl o Przyszłości, która stawia sobie za cel zainteresowanie wszystkich Polaków ekonomią obywatelską. Wszystko z myślą by żyło nam się lepiej. Bo człowiek jest dla niej priorytetem.

Maria Hebda, E-MAR - właściciel firmy

Pani Maria Hebda pomimo młodego wieku jest osobą doświadczoną zawodowo. Firmę E-MAR zajmującą się montażem i dystrybucją stolarki drewnianej założyła jeszcze będąc na studiach w 2007 r. Jak okazało się jej zdolności managerskie pozwoliły w krótkim czasie rozwinąć przedsiębiorstwo. Wysoka jakość oferowanych usług została doceniona przez renomowaną firmę KAPO Fenster und Turen GmbH, z którą firma E-Mar stale współpracuje i posiada wspólne realizacje w Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Polsce, Francji i Rosji, W 2014r Pani Hebda zawiązała współpracę z niemiecką firmą, której flagowym produktem jest Feldmex-system ruchomych zadaszeń tarasowych. Jako właściciel firmy kładzie duży nacisk na podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników (obecnie 7) poprzez cykliczne szkolenia i kursy. Z racji, że Pani Hebda jest dynamiczną osobą jej życie prywatne wypełnia szereg aktywności zawodowych. Od wielu lat trenuje karate(zielony pas) oraz pasjonuje się turystyką górską (ostatnio wspięła się na Gerlach). Jest zapaloną podróżniczką.

Kalina Jednak, ELUMATEC POLSKA Sp. z o.o.- Prokurent, kierownik d/s ds. marketingu

Pani Kalina zatrudniona jest w firmie Elumatec od 14 lutego 2011r. Dała się poznać, jako osoba przedsiębiorcza, skrupulatna, bardzo aktywna i pomocna. Konsekwentnie realizuje swoje, ale również i zadane jej cele i zadania. Jest ułożona i uporządkowana a cechy te przenosi na otaczające ją środowisko służbowe. Jako specjalista ds. marketingu narzuciła firmie program i kierunek działania, którego konsekwencją jest osiągnięcie zamierzonej i najlepszej w historii firmy Elumatec Polska sprzedaży w 2014r.
Pani Kalina jest zawsze miła, uśmiechnięta i pomocna. Potrafi zmotywować, podnieść na duchu i wesprzeć w trudnych sytuacjach - lubi też dobrą zabawę, wspaniale tańczy i uwielbia degustować dobre czerwone wino.

Joanna Krawczyk, PPHU KLINAR – współwłaściciel, dyr. ds. marketingu

Pani Joanna Krawczyk jest współwłaścicielem firmy PPHU Klinar. Od 4 lat aktywnie uczestniczy w rozwoju firmy. Jej wiedza, doświadczenie oraz umiejętności managerskie zdobyte w bankowości są skutecznie wykorzystywane w prowadzeniu firmy i w konsekwencji prowadzą do nowych inwestycji, które są realizowane obecnie.

Joanna Krawczyk doskonale wykorzystuje swoje doświadczenie bankowe, a pracowała ponad 10 lat w takich bankach jak Getin Noble i Pekao BP na stanowiskach kierowniczych, jak i zdolności interpersonalne, które są nie do przecenienia.

Osiągnięcia - cała szuflada dyplomów i wyróżnień dla najlepszego dyrektora/ menagera. Hobby – namiętne czytanie książek, podróże, narty. Motto: Zanim powiesz, że świat jest zły – przyjrzyj się sobie.


Małgorzta Kruk, EFFECTOR S. A. – dyrektor ds. marketingu


Małgorzata Kruk, jako przedstawicielka płci pięknej ma poczucie misji zmiany stereotypu, dotyczącego wizerunku kobiety w biznesie. Jej motto: Skromność jest często cechą miernot: -) nie wyraża przesadnego mniemania o sobie, ale jedynie zdrowe poczucie własnej wartości i umiejętności.
Od kilku lat pracuje w firmie Effector, w której zarządza działaniami marketingowymi oraz promocją marki. Zawsze doskonale zorganizowana, otwarta na nowe pomysły, potrafi realizować wiele projektów jednocześnie, a praca z nią to prawdziwa przyjemność. Pani Małgosia sponsoring pierwszoligowej drużyny siatkarskiej „Effector Kielce” przez swoją firmę przyjęła z niekłamanym entuzjazmem i dziś chętnie kibicuje kieleckim siatkarzom. Umiejętnie godzi życie prywatne z zawodowym. Kocha sport. Jej pasja to bieganie.

Izabela Tryba, P.P. OKNOPLUS Sp. z o.o. – Dyrektor Handlowy

Pani Izabela Tryba zajmuje stanowisko Dyrektora handlowego w firmie Oknoplus od 10 lat.
Z wielkim entuzjazmem i bez obaw podejmuje nowe doświadczenia branży budowlanej, traktując je zawsze, jako wyzwanie. W pracy, będąc motywującym przykładem pokazuje i przekazuje, iż wysoko postawiona poprzeczka jest atutem, dzięki któremu możemy osiągnąć sukces. Na podkreślenie zasługuje potencjał wiedzy, jaki posiada w zakresie tematu stolarki. Doskonale orientuje się w tematyce rozwiązań i technologii branży stolarki okiennej. Zawsze realistycznie optymistyczna, bardzo wymagająca – tak od siebie jak i od współpracowników, a przy tym przyjazna, pogodna i zawsze uczciwa.Izabela Tryba jest energiczna, żywiołowa i sympatyczna. Zawsze doprowadza do końca wszystko, co rozpocznie, kieruje się autentyczną kobiecą pragmatyką i kobieca logiką, wrażliwością i empatią. Jako osoba niezwykle aktywna i o szerokich zainteresowaniach, świetnie jeździ na nartach, pływa a także interesuje się sztuką użytkową oraz aranżacją wnętrz.

Wiesława Wędołowicz, AMBERLINE Sp. z o.o. – Prezes, właściciel

Laureatka prestiżowego konkursu 100 kobiet biznesu wg. rankingu 100kobietbiznesu.pb.pl 2014r.
Pani Przes była wielokrotnie wyróżniana na niwie lokalnej oraz ogólnopolskiej.
Wyróżnień jest tak dużo, że zabrakłoby miejsca w ankiecie, ale z pewnością należy do najzdolniejszych i najbardziej konsekwentnych managerów branży stolarki w Polsce. W jednym z wywiadów dla Forum Branżowego powiedziała:
Mam taką naturę, że często postępuję inaczej niż wszyscy dokoła. Ale też muszę przyznać, że mam szczęście do ludzi, którzy potrafią przekonać mnie do niekonwencjonalnych, odważnych działań. Oni sami też zresztą przyznają, że dzięki temu mają szansę realizować projekty, które za nimi chodzą od dawna. Motto : Zawsze chciałabym być we właściwym miejscu i czasie z właściwymi ludźmi u boku. Hobby : podróże , spotkania z ciekawymi ludźmi.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Stolarka VIP
#okna #wiadomości #okno #okna i drzwi #stolarka_vip

Więcej tematów: