Mała, piękna, funkcjonalna łazienka

Podziel się:
Jak dobrze urządzić łazienkę? Tajemnica tkwi w odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni. Miejsce, w którym rozpoczynamy i kończymy dzień powinno dawać poczucie komfortu, a jednocześnie być praktyczne w użytkowaniu. Dlatego projekt łazienki zawsze musi wynikać z jej funkcjonalności. Dzięki temu będziemy mogli zagospodarować każdy centymetr nawet najmniejszej powierzchni.

 Fot. Radaway Fot. Radaway Zapomnijmy o standardowych rozwiązaniach. Razem z ekspertem firmy Radaway radzimy, jak urządzić małą łazienkę nie tylko estetycznie, ale przede wszystkim funkcjonalnie.

Centymetry na wagę złota

W małej łazience ważne jest, aby przestrzeń była w stu procentach wykorzystana. Z tego powodu niektóre elementy łazienkowe powinny mieć podwójne zastosowanie. Jednym z ciekawszych rozwiązań może być kabina prysznicowa z lustrem. – Esperra Mirror – tak nazwa się nasza kabina, której jedna ze ścianek stałych to lustro. Takie rozwiązanie idealnie pasuje do małej przestrzeni. Przede wszystkim dlatego, że lustro optycznie ją powiększy, a dodatkowo zaoszczędzimy miejsce, które będziemy mogli wykorzystać w inny sposób – mówi Hanna Błaszak – Dyrektor Marketingu Firmy Radaway. Innym przykładem podwójnych zastosowań jest grzejnik drabinkowy, który może służyć także jako wieszak na ręczniki lub suszarka na pranie. Miejsce pod umywalką z kolei warto wykorzystać jako schowek na środki czystości. W małej łazience każda wolna przestrzeń powinna zostać odpowiednio zagospodarowana.
REKLAMA:

 Fot. Radaway Fot. Radaway

Prysznic kontra wanna

Wanna zajmuje dużą przestrzeń, dlatego też mając do dyspozycji ograniczony metraż, częściej decydujemy się na kabinę prysznicową. Wybór prysznica wiąże się również z kupnem brodzika – Alternatywą dla dużych, standardowych brodzików są brodziki podpłytkowe, które zaoszczędzą powierzchnię, a dzięki uzyskaniu jednolitej płaszczyzny podłogi powiększają optycznie pomieszczenie – mówi ekspert Firmy Radaway. Na rynku można również znaleźć rozwiązania na miarę, dzięki którym dopasujemy nie tylko brodzik, ale całą kabinę prysznicową bezpośrednio do naszej łazienki. – Kabiny na miarę cieszą się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością. Dają one klientowi możliwości, których nie zapewni standardowy produkt, chodzi tutaj o wymiary czy kształty np. kabina pod skosem, czy z wycięciem na siedzisko. Kabiny na miarę przygotowywane są bezpośrednio do metrażu i kształtu łazienki klienta, tak aby idealnie do niej pasowały – dodaje Hanna Błaszak.

Optyczne sztuczki

Gdy już mamy odpowiednio dobrane wyposażenie, możemy spróbować optycznie powiększyć małą łazienkę. Pomogą nam w tym odpowiednio dobrane kolory, kształty czy faktura materiałów. Minimalizm to słowo klucz. Wrażenie nieprzesadzonego wnętrza osiągniemy przy odpowiednio dobranych płytkach, zastosowaniu jasnych kolorów i delikatnych zdobień, które subtelnie podkreślą charakter pomieszczenia. Niemniej istotne jest właściwe oświetlenie. Dostęp do światła dziennego jest sytuacją idealną, ale nie zawsze możliwą. W przypadku braku okna w łazience, warto pomyśleć o ściance działowej z luksferów, która zapewni nam dotarcie naturalnego światła z innego pomieszczenia.

Projektowanie małej łazienki to nie lada wyzwanie. Podczas remontu nic nie powinno nam umknąć, a każda przestrzeń musi zostać odpowiednio zagospodarowana. Jeśli jednak wszystko dobrze zaplanujemy, nawet z najmniejszej łazienkowej przestrzeni możemy zrobić wygodne, a jednocześnie praktyczne miejsce.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Radway
#czytelnia #wnetrza #lazienka #radaway #Łazienka - wystrój

Więcej tematów: