"OLIVE" projekt Grupy TRILUX

Podziel się:
„OLIVE” to projekt badawczy koordynowany przez Centrum Innowacji i Technologii Grupy TRILUX, realizowany wspólnie z niemieckim Federalnym Ministerstwem Edukacji i Badań. Nazwa jest skrótem od anglojęzycznej frazy oznaczającej „systemy oświetleniowe zoptymalizowane pod kątem poprawy wpływu na produktywność i zdrowie”.

"OLIVE" projekt Grupy TRILUXOsiągnięcia na polu zwiększania skuteczności świetlnej sprawiły, że hasło „LED” stanowi obecnie synonim efektywności energetycznej. W ramach projektu „OLIVE” naukowcy pracują nad tym, by diody równie mocno kojarzyły się z pozytywnym wpływem na zdrowie i produktywność.

W kręgu zainteresowań ekspertów „OLIVE” leżą trzy obszary: pogłębianie rozumienia wpływu światła na ludzi, przekładanie odkryć dotyczących rytmów okołodobowych na rozwiązania technologiczne, takie jak czujniki i systemy zarządzania światłem, oraz zwiększanie efektywności energetycznej dynamicznych diod emitujących światło.
REKLAMA:

Fot.TRILUXFot.TRILUX– Zamysłem projektu badawczego „OLIVE” jest zrewolucjonizowanie sposobu myślenia o świetle. Za cel postawiono upowszechnienie perspektywy uwzględniającej nie tylko parametry konieczne do bezpiecznego wykonywania zadań wzrokowych, ale również wpływ światła na samopoczucie użytkowników – mówi Maciej Gronert, projektant oświetlenia TRILUX Polska. – Wiele wskazuje na to, że w przeciągu kilka lat wsparcie cyklów okołodobowych stanie się standardową funkcją systemów oświetleniowych. Za sprawą „OLIVE”, Grupa TRILUX ma realne szanse stać się liderem tych zmian – przewiduje ekspert.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: oBud.pl
#wiadomości #wewnatrz_bud #instalacje #oswietlenie #badania #LED #obud

Więcej tematów: