Geometryczne wariacje w Warszawie

Podziel się:
Dom Trapez, to wariacja dwiema bryłami, autorstwa warszawiaków. Projekt domu jednorodzinnego powstał w pracowni architektonicznej 81.waw.pl.

Geometryczne wariacje w Warszawie
Dom Trapez do małych nie należy, jego powierzchnia użytkowa to 280 m2. Dzieli się na dwie strefy: dzienną i nocną. Na dole, w strefie dziennej znajdują się: pokój gościnny, salon, jadalnia, kuchnia, spiżarnia, łazienka gościnna, gabinet. W obrębie dolnego trapezu zlokalizowane są również: garaż, kotłownia, pralnia oraz wiatrołap. W górnym trapezie – strefie nocnej, znajduje się sypialnia główna wraz z garderobą i łazienką, oraz dwie sypialnie gościnne. Dzięki wariacji architektonicznej bryłami, powstał obszerny, zadaszony taras.

Geometryczne wariacje w WarszawieGeometryczne wariacje w Warszawie
Planując dom zadbaliśmy o odpowiednie doświetlenie wnętrz, stąd duże, panoramiczne okna. Największe przeszklenia zastosowaliśmy w pomieszczeniach wychodzących na południowy-zachód, czyli w salonie i głównej sypialni na piętrze, dzięki czemu nabrały one dodatkowej przestrzeni. W obu pomieszczeniach szklane drzwi prowadzą na taras, gdzie istnieje możliwość ustawienia stołu lub leżaków – wyjaśnia Rafał Grudziąż współautor projektu. W kuchni zdecydowaliśmy się na długie okno horyzontalne, które było marzeniem inwestora, i zapewni także dodatkowy dopływ światła od strony południowej oraz wyróżni to pomieszczenie z zewnątrz .
REKLAMA:

Geometryczne wariacje w WarszawieGeometryczne wariacje w Warszawie
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Core PR
#czytelnia #projekty #wnetrza #Projekty i aranżacje

Więcej tematów: