Tytuł „Budowy Roku 2014” dla Eko-Osiedla

Podziel się:
Gala wręczenia nagród odbyła się 23 października na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Wręczenie wyróżnień towarzyszyło obchodom 80 – lecia działalności Polskiego Związku Budownictwa i 65-lecia istnienia jego białostockiego oddziału. Wybudowany przez białostocki Eko – System kompleks niemal 200 domów i szeregówek na osiedlu Bagnówka został doceniony.

Tytuł „Budowy Roku 2014” dla Eko-OsiedlaInwestycja otrzymała tytuł „Budowy Roku 2014” i złotą statuetkę w swojej kategorii. Nagrodę przyznał firmie oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Białymstoku.Zdaniem przewodniczącego sądu konkursowego, Jerzego Obolewicza, o przyznaniu złotej statuetki i miana „Budowy Roku 2014” dla Eko-Systemu w dużej mierze zadecydowała innowacyjność Eko-Osiedla. W miejscu tym w zabudowie szeregowej stworzono bowiem domy, które do tej pory występowały jedynie w budownictwie jednorodzinnym – niskie budynki z własnym ogródkiem i innymi udogodnieniami.

Tytuł „Budowy Roku 2014” dla Eko-OsiedlaBudowa liczącego dokładnie 192 budynki mieszkalne osiedla ruszyła 10 lat temu. Kompleks zaprojektowało biuro ARCHI+ Bielski. Na ponad 7,5 hektarach powstały i wciąż powstają – bo właśnie ruszyła budowa kolejnego etapu inwestycji - domy jednorodzinne, szeregówki i bliźniaki. Łączna powierzchnia użytkowa zabudowy wszystkich domów i mieszkań Eko-Osiedla to ponad 24 tysiące m2. Cechą szczególną osiedla są specjalne mieszkania w szeregówkach, które łączą w sobie funkcje wygód oferowanych przez dom oraz mieszkań w budownictwie wielorodzinnym. Tego typu obiekty stanowią niemal połowę wszystkich znajdujących się na osiedlu budynków.

Przedstawiciel spółki nie kryje satysfakcji związanej z otrzymaną nagrodą. - To dla nas piękne wyróżnienie, a do tego tym bardziej cenne, bo przyznane przez środowisko. W miejscu, gdzie dziś znajduje się w pełni zurbanizowane, nowoczesne i wygodne osiedle mieszkaniowe była tylko łąka. Mało kto dostrzegał w nim potencjał na stworzenie prawdziwej enklawy z dala od miejskiego zgiełku, a zarazem w bliskości do centrum.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: PUBLICUM PR
#wiadomości #okna i drzwi #eko #energooszczednosc #budowa

Więcej tematów: