Zespół Szkół Budowlanych im. J. Gagarina w Bydgoszczy wraz z Polskim Stowarzyszeniem Posadzkarzy rozpoczynają współpracę. Działania są odpowiedzią na niedobór specjalistów.

Utworzenie klasy ma charakter pilotażowy. Uczniom, którzy ukończą kierunek, gwarantuje pracę na stanowisku posadzkarz oraz doradca techniczny wśród firm produkujących i dostarczających materiały.
REKLAMA:
„Jako stowarzyszenie gwarantujemy bezpłatne podręczniki, ubrania robocze, materiały oraz praktyki w szkole pod kierunkiem nauczycieli zawodu i techników firm dostarczających materiały. Gwarantujemy praktyczną naukę zawodu pozaszkolnego wśród firm posadzkarskich okręgu toruńskiego i w Bydgoszczy. Dla najlepszych uczniów mamy system stypendiów, dla dojeżdżających zostanie utworzony system na opłacenie internatu oraz pokrycie kosztów dojazdu. Chcemy mieć najlepszych specjalistów, by uzupełniać liczbę posadzkarzy. Program w Bydgoszczy startuje jako program pilotażowy” - tłumaczy Henryk Wagner prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Posadzkarzy.

„Kształcimy uczniów, a PSP daje nam wykwalifikowaną kadrę, sponsoruje książki oraz materiały. Dzięki temu możemy wykształcić specjalistów i odpowiednio zareagować na zapotrzebowanie panujące na rynku w Kujawsko -Pomorskim. Chętnych na kierunek jest niewielu. Problemem jest myślenie nie tylko uczniów, ale i rodziców. Zasadnicza Szkoła Zawodowa źle się kojarzy. To nie dobrze płatna praca, ale człowiek niedouczony. Wizerunek absolwenta zasadniczej szkoły zawodowej jest bardzo zły” - opowiada Magdalena Popielewska dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych im. J. Gagarina w Bydgoszczy.
Cały projekt został zainicjowany poprzez wydanie podręcznika „Posadzkarz wykładzin zawodowych”. Jest to kompendium wiedzy na temat podłóg i wykładzin. Po opublikowaniu informacji o książce w internecie, do stowarzyszenia zgłosił się nauczyciel z Bydgoszczy. Tak zaczęła się współpraca.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy