Zespolony Strop gęstożebrowy Vector

Podziel się:
Redukcja, minimalizm, uniwersalizm, tak można w skrócie opisać zespolony strop gęstożebrowy Vector. Prefabrykacja stropów to kierunek, w którym podążają producenci. Chodzi o szybkość i wygodę już na etapie budowy.

Fot. KONBET POZNAŃFot. KONBET POZNAŃ
Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR składa się z uniwersalnych elementów, paneli o wysokości 4 cm i szerokości 60 cm, mających zbrojenie w postaci zatopionej centralnie (osiowo na całej długości panelu) stalowej kratownicy. Kratownica ułatwia montaż paneli na placu budowy, zaś zalana warstwą nadbetonu wzmacnia jego połączenie z panelem. Na swej górnej powierzchni panel został wyposażony w tzw. warstwę sczepną, wzmacniającą połączenie pomiędzy warstwami (większa przyczepność betonu konstrukcyjnego do płyty prefabrykowanej).

Fot. KONBET POZNAŃFot. KONBET POZNAŃ
Redukcja elementów wykorzystanych do budowy stropu (m.in. brak pustaków stropowych i żeber rozdzielczych, dodatkowego zbrojenia) skutkuje skróceniem czasu montażu. Ciężar paneli (ok. 70kg/mb) umożliwia przewiezienie ich jednym transportem. Do montażu niezbędny jest samochód z HDS (hydrauliczny dźwig samochodowy). Warto uniknąć składowania płyt na budowie, gdyż podwoi to wydatki, ponieważ dźwig trzeba będzie zamawiać dwa razy: do rozładunku, a później do montażu!

Fot. KONBET POZNAŃFot. KONBET POZNAŃ
Standardowe rozpiętości na domku jednorodzinnym to 3-6 m. 100 m2 takiego domku to łącznie z pustakami (przy zastosowaniu stropu Terriva) około 700 elementów, które trzeba odpowiednio ułożyć i przede wszystkim wnieść na odpowiednią wysokość. Zastosowanie stropu Vector ogranicza ilość elementów do ok 30 na 100m2, a więc przyspiesza proces budowy – mówi Kamil Kapusta Specjalista ds. Marketingu firmy Konbet Poznań.

Fot. KONBET POZNAŃFot. KONBET POZNAŃ
Jeśli chodzi o parametry, producenci reklamują strop jako wysoce dźwiękoizolacyjny. Zwarty żelbet oraz brak pustek powietrznych tworzą barierę dla fali dźwiękowej. Pełne zespolenie zarówno w strefach przypodporowych, jak i na całej powierzchni stropu - cecha charakterystyczna dla stropów monolitycznych - daje pewną gwarancję, co do izolacji.

Z ogólnodostępnych tabel zawartości pierwiastków promieniotwórczych wynika, że beton ma dużo mniejszą zawartość takich pierwiastków od ceramiki, żużlobetonu czy keramzytobetonu. Strop Vector zawiera tylko beton – opowiada Kamil Kapusta.

Fot. KONBET POZNAŃFot. KONBET POZNAŃ

Właściwości stropu VECTOR:

- możliwość stropowania powierzchni o dowolnych, nieregularnych kształtach;
- dowolność w rozmieszczaniu ścianek działowych;
- swobodne wykonywanie cięć (wzdłużne, poprzeczne, boczne) i otworów, które wykonuje się bez konieczności zmiany projektu panelu, efektem czego jest redukcja finalnych kosztów wykonania stropu;
- możliwość ukrycia w stropie instalacji np. elektrycznej, wentylacji mechanicznej;
- możliwość podwieszania ciężkich elementów w dowolnym miejscu sufitu;
- równa i gładka powierzchnia dolna stropu;
- 100 procent gwarancji niewystąpienia efektu klawiszowania – strop VECTOR po zalaniu tworzy zwarty żelbet, który nie może klawiszować, tak samo jak monolit;
- możliwość zastosowania paneli w innych niż strop konstrukcjach, np. mury oporowe, podwaliny itp.



REKLAMA:


Marta Sobiecka
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: oBud.pl
#czytelnia #stropy, posadzki #ściany #obud #strop

Więcej tematów: