Wygodne e-narzędzia nie tylko dla projektantów

Podziel się:
Na stronie leca.pl w zakładce Dla projektanta uruchomiony został nowy dział Kalkulatory. Zawiera bezpłatne, profesjonalne narzędzia multimedialne ułatwiające projektowanie obiektów z zastosowaniem Leca® KERAMZYTU. Są tu dostępne kalkulatory w wersji online, a także programy w postaci plików do pobrania. Polecane są osobom zawodowo związanym z procesem projektowania, ale mogą z nich także korzystać inwestorzy indywidualni.

Fot. Leca®Fot. Leca®
Aplikacja Znajdź swoje rozwiązanie zawiera aż 330 gotowych rozwiązań z zastosowaniem Leca® KERAMZYTU, wzbogaconych m.in. o instrukcje „krok po kroku” czy wizualizacje 3D. Kalkulator materiałowy zaś pomaga osobom planującym budowę domu obliczyć ilość materiałów potrzebnych do zrealizowania tej inwestycji.

A oto pełna lista kalkulatorów:

Kalkulator znajdź swoje rozwiązanie prezentuje 330 gotowych rozwiązań z zakresu izolacji, drenaży, geotechniki, ogrodnictwa, ekologii. Każde z nich wzbogacone jest o rysunki techniczne, specyfikacje, instrukcje „krok po kroku”, wizualizacje 3D. Znalezienie optymalnego rozwiązania ułatwia wielopoziomowy selektor.
REKLAMA:

Kalkulator materiałowy oblicza ilość materiałów systemu Leca® BLOK potrzebnych do budowy na podstawie uproszczonych planów budynku uzupełnionych odpowiednimi informacjami.

Kalkulator dachy zielone jest narzędziem do poprawnego projektowania kolejnych warstw dachu zielonego, w zależności od jego rodzaju, użytych materiałów oraz wymagań technicznych.

Kalkulator cieplno-wilgotnościowy to profesjonalne, bezpłatne narzędzie przyspieszające i upraszczające proces projektowania przegród budowlanych.

Kalkulator izolacji instalacji w gruncie to narzędzie pozwalające na obliczenie grubości izolacji z Leca® KERAMZYTU niezbędnej do skutecznego zabezpieczenia przed zamarzaniem rurociągów w gruncie.

Kalkulator geotechniczny ułatwia oszacowanie niezbędnej ilości Leca® KERAMZYTU przy projektowaniu inwestycji drogowych na gruntach o małej nośności.

Program Konstruktor pozwala na wykonanie obliczeń konstrukcyjnych dla ścian i filarów z elementów Leca® BLOK.

Program do kosztorysowania Kobra pozwala na kalkulację robót budowlanych przy zastosowaniu wyrobów Leca® BLOK i Leca® KERAMZYTU.

Kalkulatory znajdują się na stronie leca.pl w zakładce Dla projektanta:
leca.pl/dla-projektanta/kalkulatory
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Leca®
#wiadomości #ściany #leca

Więcej tematów: