Rewelacyjne parametry okien drewnianych 78 mm DAKO

Podziel się:
Najnowszy system okien drewnianych DAKO z profilami o grubości 78 mm został poddany niezależnym badaniom przeprowadzonym przez Laboratorium Techniki Budowlanej w Dąbrowie Górniczej, mającym na celu zweryfikować ich parametry w zakresie wodoszczelności, przepuszczalności powietrza oraz nośności urządzeń zabezpieczających. Okna osiągnęły rewelacyjne wyniki, potwierdzające ich najwyższą funkcjonalność.

Fot. DakoFot. Dako
Okna drewniane DAKO w systemie 78 mm zostały zamknięte w specjalnej komorze, a następnie podawane coraz większemu ciśnieniu, aż do wartości 1350 Pa, które odpowiada prędkości wiatru równemu 170 km/h.

- Laboratoryjne badanie z tak dużym ciśnieniem na konstrukcję odzwierciedla warunki
atmosferyczne towarzyszące intensywnemu huraganowi z silnym i porywistym deszczem, niosącym spustoszenie, a nawet zagrażającym życiu. Nasze okna nawet w takich skrajnie ekstremalnych warunkach pozostały nienaruszone i nie przepuściły ani kropli wody. Są to naprawdę świetne, niespotykane dotąd na rynku wyniki, za które odpowiada przemyślana w każdym detalu konstrukcja, precyzyjna obróbka, a także aż trzy uszczelki obwodowe, zapewniające wysoką wodoszczelność
- wyjaśnia Paweł Buchman, Kierownik Działu Rozwoju Produktu.
REKLAMA:

Uzyskane wyniki odnoszą się do wszystkich modeli okien drewnianych DAKO z profilem o grubości 78 mm, czyli serii: DDF-78, DDR-78 oraz DDF-78 AL.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dako
#okna #wiadomości #okno #okna i drzwi #certyfikaty #dako

Więcej tematów: