Polacy intensywnie przygotowują się do sezonu grzewczego

Podziel się:
W Polsce sezon grzewczy zaczyna się, zależnie od pogody, we wrześniu lub październiku. W tych miesiącach rośnie zainteresowanie firmami oferującymi materiały opałowe, a także urządzenia służące do ogrzewania mieszkań. Statystyki wyszukiwarki lokalnej PanoramaFirm.pl pokazują istotny wzrost zapytań o składy węgla, naprawę pieców gazowych czy drewno opałowe.

Fot. Eniro Polska Sp.z o.o.Fot. Eniro Polska Sp.z o.o.Wczesna jesień to idealny moment, aby pomyśleć o zapewnieniu odpowiedniej ilości opału na zimę. Coraz częściej źródłem informacji o dostawcach tego typu produktów są internetowe wyszukiwarki lokalne np. PanoramaFirm.pl. W październiku, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, liczba zapytań związanych z frazą „skład opału” wzrosła o 89%, „naprawa pieców gazowych” o 43%, a „instalacja i serwis ogrzewania” o 22%.

W kwestii gromadzenia opału na zimę wykazujemy się dużą przezornością. Wzrost zainteresowania frazami związanymi z tą branżą obserwujemy już od wakacji. Polacy wolą zadbać o materiały opałowe wcześniej, kiedy w punktach sprzedaży jeszcze nie ma kolejek, zaś lepsza pogoda ułatwia transport i rozładunek węgla czy drewna. Z pewnością wpływ na wzrosty zapytań w wyżej wymienionych branżach mają także inicjatywy poprawiające jakość paliw i infrastruktury np. dopłaty do wymiany starych pieców czy zakazy produkcji przestarzałych urządzeń, emitujących najwięcej szkodliwych substancji. – mówi Wojciech Komosa, Kierownik ds. Komunikacji i PR w Eniro Polska.
REKLAMA:

Z badania Kantar TNS wynika, że aż 37% Polaków mieszka w budynkach, które w zimie ogrzewa się węglem. Zainteresowanie tym rodzajem paliwa potwierdzają dane z wyszukiwarki PanoramaFirm.pl, z których wynika, że rośnie popularność zapytań o „skład węgla” (o 119% w porównaniu z październikiem 2016) oraz „sprzedaż węgla” (aż o 131%). Coraz częściej Polacy wybierają też bardziej ekologiczne paliwa – czy to w postaci drewna opałowego (wzrost o 81%), czy też skompresowanego granulatu drzewnego (tzw. „pellet” notujący wzrost aż o 108%).
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Eniro Polska Sp.z o.o.
#wiadomości #instalacje

Więcej tematów: