Firma Hitachi Koki ogłasza zmianę nazwy marki na „HiKOKI”

Podziel się:
Tokyo 1 listopada 2017 roku, Hitachi Koki Co., Ltd. Światowy lider w produkcji elektronarzędzi oraz urządzeń wykorzystywanych w nauce, oświadczył w dniu dzisiejszym, że spółka zmienia nazwę na Koki Holdings Co., Ltd. I dokonuje ze skutkiem na 1 czerwca 2018 roku całkowitej zmiany linii elektronarzędzi występującej do tej pory pod nazwą HITACHI oraz Hitachi Koki na HiKOKI [1] (wymawiane „hai-koh-key”), która zostanie wprowadzona do sprzedaży 1 października 2018 roku. Zmiana firmy spółki wpisuje się w ambitną strategię międzynarodowego wzrostu, której celem jest zapewnienie trwałego rozwoju w blisko 100 krajach na świecie.

Od 70 lat firma Hitachi Koki jest światowym dostawcą zaawansowanych technologii, znaną przede wszystkim z niezawodnych oraz innowacyjnych produktów, co przyczyniło się do utworzenia nowej współpracy partnerskiej z KKR (Kohlberg Kravis Roberts) – jednym z największych funduszy prywatnego kapitału na świecie. Dzięki nowemu partnerstwu Holding Hitachi Koki usprawni swoje działania, a także przyspieszy wzrost organiczny i umocni pozycję rynkową dzięki późniejszym inwestycjom na rynku globalnym jako światowy lider w produkcji.

Jednoczesne działania mające na celu zmianę nazwy prowadzone są wraz z powołaniem spółki zależnej o nazwie Koki Holdings Europe GmbH, z siedzibą w Niemczech na przedmieściach Dusseldorfu, której zadaniem jest wdrożenie strategii na rynku Europejskim. Spółka zależna rozpocznie swoją działalność w listopadzie 2017 roku i będą wspomagać działania spółek córek na terenie Europy, których celem jest zbliżenie się do naszych klientów i ułatwienie szybszej reakcji na ich potrzeby.
REKLAMA:

Prezes Hitachi Koki Osami Maehara powiedział: „Przez 70 lat dostarczaliśmy nagradzane przez swoją innowacyjność i niezawodność produkty w końcu nadszedł czas, aby skoncentrować się na rozwoju prawdziwej globalnej spółki pozostającej w zgodzie z japońską tradycją. Ponadto zaangażowaliśmy się w pełni w przyspieszenie rozwoju jednocześnie z nowym dynamicznym partnerem KKR podążającym naszym celem, który stanie się globalnym liderem w produkcji elektronarzędzi oraz urządzeń wykorzystywanych w nauce. Przyjęliśmy ekspansywną strategię sprzedaży na poziomie 2,7 biliona dolarów do roku obrotowego 2020.

Wierzymy, że możemy przenieść naszą działalność na wyższy poziom rozwoju dzięki wsparciu wszystkich naszych pracowników i partnerów na całym świecie. Zmiana naszej marki jest pierwszym krokiem, aby osiągnąć zamierzony cel. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości zbudujemy naszą markę, która zdecydowanie przekroczy oczekiwania wymagających klientów na całym świecie.

Marka HiKOKI została stworzona w oparciu o trzy podstawowe zasady, którymi kieruje się spółka, takie jak innowacyjność technologiczna zwiększająca wydajność, niezawodność urządzeń produkowanych przez 70 lat działalności spółki oraz nowy potencjał rozwoju na rynku, dzięki współpracy partnerskiej z KKR.

Dla ułatwienia wymowy nowej nazwy marki mała litera “i” jest pierwszą sylabą, która zawiera dorozumiany numer 1, który ma wyrażać zobowiązanie dla klientów bycia “Nr 1” wśród produktów dostępnych na rynku z jednoczesnym zachowaniem pozycji globalnego lidera “Nr 1”.

Nowa nazwa korporacji Koki Holdings Co. Ltd. została stworzona w oparciu o zasadę ciągłości z obecną nazwą, która jednocześnie odzwierciedla wiele marek występujących na całym świecie mających na celu przyspieszenie naszych inwestycji w rozwój globalnego rynku.

[1] Żadne zmiany nie zostaną wprowadzone w następujących markach: Metabo, SANKYO, Tanaka, CARAT, HIT-MIN, Himac.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Hitachi
#wiadomości #narzedzie #maszyny #Hitachi

Więcej tematów: