Jak sprawnie, łatwo i nie narażając się na duże koszty odświeżyć domek letniskowy?

Podziel się:
Nadchodzi czas spotkań w plenerze, wyjazdów za miasto i błogiego relaksu na świeżym powietrzu. To także moment, w którym planujemy remont lub choćby odświeżenie naszych na nowo odwiedzanych domków letniskowych. Może to być na przykład za sprawą sidingu winylowego. Materiału, znanego od dawna, któremu marka VOX nadała nowe życie.

Fot. VOXFot. VOXFot. VOXFot. VOX
Gdy wraz z coraz cieplejszymi dniami wyruszamy w plener, bardzo często odkrywamy, że nasze domki letniskowe nie wyglądają tak dobrze jak jeszcze rok wcześniej. Planując remont elewacji, warto wybrać trwałe i niewymagające rozwiązanie. Bo przecież czas, który możemy spędzić na świeżym powietrzu, lepiej poświęcić na przyjemniejsze czynności niż prace remontowe i skomplikowane konserwacje.

Fot. VOXFot. VOXFot. VOXFot. VOX
Doskonałym przykładem takiego materiału jest siding winylowy. Kojarzony przede wszystkim z architekturą Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie od dziesięcioleci jest jednym z najbardziej lubianych materiałów elewacyjnych, przybył do Polski w latach 90., by po jakimś czasie – ze względu na ograniczoną ofertę wzorniczą – odejść do lamusa. Dzisiaj za sprawą nowoczesnych rozwiązań renomowanych producentów, takich jak VOX, siding wrócił do łask. Jest obecnie nie tylko zaawansowanym technologicznie materiałem, lecz także wyróżnia się estetycznym wyglądem.

Fot. VOXFot. VOXFot. VOXFot. VOX

Siding – na każdą pogodę…

Siding winylowy jest bardzo wytrzymały i doskonale sprawdza się w tak zmiennych warunkach pogodowych, jakie panują w Polsce. Jest odporny na wiatr, deszcz, promieniowanie UV czy zmiany temperatur. Tak odnowiona elewacja posłuży nam wiele lat i nie trzeba specjalnych zabiegów, by przez długi czas cieszyła oko nienaganną urodą. Siding winylowy w 100% podlega powtórnemu przetworzeniu. Jest materiałem praktycznym w utrzymaniu czystości, odpornym na zanieczyszczenia, szkodniki, bakterie i grzyby. Ponadto, co ważne przy letnich metamorfozach, jest produktem o niezwykle łatwej instalacji. Do jego montażu nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt, a ułożenie metra kwadratowego elewacji nie powinno nam zająć więcej niż 30 minut. Niewielki ciężar i łatwość transportu pozwala na wykonanie elewacji z sidingu o każdej porze roku. Okładzina ta nie wymaga przy tym żadnych zabiegów konserwujących ani malowania.
REKLAMA:

…i dla każdego gustu

Szeroka gama kolorystyczna i struktura drewna odwzorowana na panelach pozytywnie wpływają na ich estetykę i wyróżniają ten materiał spośród innych produktów elewacyjnych. Technologia termodruku, którą wykorzystuje się przy produkcji, umożliwia dokładne odwzorowanie każdego materiału. Dlatego siding wygląda jak naturalne drewno, a jednocześnie jest pozbawiony wszystkich jego wad.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: VOX
#czytelnia #ogrody #na sciany #w ogrod #do renowacja #do remont #vox #panel #Mała architektura ogrodowa

Więcej tematów: