Jakie będą najmodniejsze trendy w aranżacji wnętrz w tym roku?

Podziel się:
Na przełomie stycznia i lutego odbyła się 37. edycja targów Cevisama w Walencji. Jedna z największych w tym rejonie Europy imprez poświęconych designowi przyciągnęła w tym roku dziesiątki tysięcy gości i setki wystawców z całego świata.

Fot. CeramsticFot. Ceramstic
Uwagę zwracały płytki w ciepłej palecie barw. Nie brakowało kolorów ziemi: brązów, odcieni oliwkowego, mocca i piaskowego. Wzrok przyciągały również beże i pastele, a zwłaszcza wybrany przez Pantone kolor roku 2019 – Living Coral.

Trendem, który zdecydowanie królował na tegorocznych targach Cevisama była natura. Bardzo popularne okazały się płytki odwzorowujące wygląd naturalnego kamienia. Dominowały naturalne piaskowce w odcieniach ciepłych beżów, brązów i żółci. Prezentowano je w aranżacjach salonów, tarasów oraz łazienek urządzonych w stylu spa.

Projektant Ceramstic ocenia, że natura wciąż jest na topie. W Walencji popularne były płytki z motywami zwierząt oraz roślin, wciąż są popularne liście monstery.

Fot. CeramsticFot. Ceramstic
Płytki, które swoją formą nawiązują do natury lub wręcz ją naśladują, np. rysunek kamienia, dają wrażenie spokoju, ukojenia. Stwarzają niepowtarzalny klimat w mieszkaniu, w takich wnętrzach możemy się wyciszyć i zebrać energię – przekonuje Patryk Kaczanowski, projektant marki Ceramstic. – To dzięki zbliżeniu do natury, którego potrzebę wszyscy odczuwamy, co widać w różnych dziedzinach, także w designie – dodaje Kaczanowski.

Na stoiskach targów w hiszpańskiej Walencji nie zabrakło modnych w ostatnim czasie płytek wielkoformatowych w rozmiarach 80x80 cm, 60x120 cm, 90x30 cm i większych, ale też można było zauważyć dużą ilość kolekcji płytek w małych formatów. Zdaniem Patryka Kaczanowskiego małe formaty zaczynają wracać, zwłaszcza jeżeli chodzi o płytki w stylistyce piecowych kafelków. „Ludzie kochają mieszkania z duszą, które niegdyś królowały w przedwojennych kamienicach. Stare piece kaflowe w połączeniu ze stylowymi meblami i dodatkami tworzą niepowtarzalny i wyjątkowy klimat. Świetnym dopełnieniem tego rodzaju aranżacji są małe płytki jednokolorowe w ciepłych odcieniach beży, zieleni czy modnego w tym sezonie Living coral”.

Fot. CeramsticFot. CeramsticJeśli chodzi o wykończenie, na targach dominowały płytki satynowe w połączeniu z polerowanymi, które pięknie odbijają światło i nadają kolekcjom efekt glamour. Płytki szkliwione i polerowane pojawiały się często na kamieniach typu calacatta i marmur.

Płytki satynowe wyglądają elegancko i bardzo nowocześnie, zwłaszcza w ciemnych i nasyconych kolorach takich jak czerń czy brąz. Pobudzają nie tylko zmysł wzroku, ale też dotyku – dają efekt skóry dziecka, są niesamowicie gładkie i przyjemne. Świetnie wyglądają w połączeniu z płytkami polerowanymi, dzięki którym salon, kuchnia czy łazienka nabiera blasku życia, ale też niepowtarzalnego i bardzo oryginalnego charakteru. Nie każdy pewnie zdecyduje się połączyć ze sobą satynę z polerem, nie mniej jednak w mojej opinii wygląda to naprawdę ciekawie i elegancko – komentuje Patryk Kaczanowski.
REKLAMA:

Trendy przedstawione w Walencji mogły zaskoczyć uczestników wcześniejszych branżowych targów – Cersaie, które odbyły się we wrześniu ubiegłego roku w Bolonii. Proponowano wówczas ciężkie, industrialne klimaty – płytki z rdzą czy imitujące beton. W Walencji królowały za to lekkość i jasność: ciepłe kolory ziemi, brązy, beże, odcienie piasku, pasteli czy zieleni.

Jak zauważa Kinga Chudek, specjalistka ds. marketingu Ceramstic: „Na targach Cersaie w Bolonii rządziły chłodne szarości, ciemne kolory i industrialne klimaty. Natomiast w Walencji zdecydowanie dominowały ciepłe kolory ziemi – widoczne na większości stoisk w różnych formatach i strukturach. Popularne były również pastele z naciskiem na modny w tym sezonie Living Coral”.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ceramstic/Vinderen Sp. z o.o
#czytelnia #wewnatrz_bud #wnetrza #nieruchomości #ceramstic #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: