Kamień, przyroda, niebo - spotkanie inspirowane naturą z Ceramiką Tubądzin

Podziel się:
Projektanci Dorota Koziara oraz Maciej Zień byli gośćmi specjalnymi spotkania w Hotelu Warszawa, w którym najnowsze kolekcje Ceramiki Tubądzin zaprezentowano w otoczeniu dzikiej przyrody.

Fot. Ceramika TubądzinFot. Ceramika Tubądzin
Wydarzenie, podczas którego zaproszeni goście mogli obejrzeć kolekcje Cielo e Terra by Dorota Koziara oraz Grand Beauty - kreację Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin i osobiście porozmawiać z projektantami, odbyło się w odremontowanym i odrestaurowanym Hotelu Warszawa. Dzisiaj to jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce, kiedyś symbol przedwojennej Warszawy i najwyższy drapacz chmur II Rzeczpospolitej.

Projektanci Dorota Koziara i Maciej Zień w rozmowie z Agatą Grendą, Rzeczniczką Prasową Grupy Tubądzin.

Dla Ceramiki Tubądzin działania w ramach zrównoważonego rozwoju są priorytetowe. Trendy zero waste, powrotu do natury oraz zwracania się ku ponadczasowej jakości widoczne są w kolekcjach firmy i we współpracy z wybitnymi projektantami. Dlatego też do współpracy kuratorskiej przy organizacji wydarzenia firma zaprosiła Monikę Kucię, dziennikarkę i kuratorkę kulinarną (www.sialababamak.pl) oraz florystki z Kwiatostanów. Warsztatu Natury z Torunia. Dzięki roślinnej aranżacji płytki ceramiczne pojawiły się w nowych kontekstach, przypominając o swoim naturalnym pochodzeniu.

Fot. Ceramika TubądzinFot. Ceramika Tubądzin
Roślinna aranżacja płytek z kolekcji Cielo e Terra by Dorota Koziara.

Podczas rozmowy z rzeczniczką prasową Grupy Tubądzin, Agatą Grendą, projektanci dzielili się z publicznością swoimi inspiracjami oraz zdradzili w jaki sposób powstały ich kolekcje, co w pracy nad płytką ceramiczną jest najważniejsze oraz w jaki sposób zmieniały się gusta i wymagania Polek.

Natura zawsze była moją wielką inspiracją. Kolekcja Cielo e Terra powstała z zachwytu polskim pejzażem. Chciałam też, żeby była jak klocki, których architekci mogą używać, by realizować własne wizje. Kolorystyka kolekcji została przestudiowana w taki sposób, żeby harmonijnie współgrać z pejzażem w przypadkach, kiedy projektanci będą używać tych materiałów na fasadach budynków jak i we wnętrzach. Gama 9 kolorów mojej kolekcji zapewnia zawsze harmonijne połączenia, nawet kiedy architekt chciałby wykorzystać w jednym projekcie wszystkie kolory razem. Niezwykle ważna była dla mnie jakość, wysokie walory spełniające wymagania techniczne pod kątem miejsc publicznych i prywatnych, a to zapewnia właśnie barwienie w masie - technologia, w której produkowana jest kolekcja oraz wielki format. Dzięki możliwościom technologicznym Ceramiki Tubądzin udało się to idealnie - powiedziała Dorota Koziara.

Projektanci Dorota Koziara i Maciej Zień w rozmowie z Agatą Grendą, Rzeczniczką Prasową Grupy Tubądzin.

Polki bardzo dbają o jakość i przywiązują wagę do szczegółów. Potrafią też niezwykle docenić piękno. W projektowaniu cenię sobie ponadczasowość i oryginalność. Zawsze chciałem pójść krok dalej, przekraczać granice, a Tubądzin to bardzo odważna firma, dla której nie ma praktycznie żadnych technologicznych ograniczeń. Współpracujemy już 10 lat i nasze kolekcje sprzedają się na całym świecie - powiedział Maciej Zień.

Fot. Ceramika TubądzinFot. Ceramika Tubądzin
Ponadto zaproszeni dziennikarze wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Agnieszkę Włodarczyk i Alicję Chajewską, twórczynie Kwiatostanów, podczas których komponowali swoje sadzonki, tak, aby nie wychodzić z wydarzenia z nieekologicznymi gadżetami, ale z własnym „lasem” w probówkach i lnianych torebkach. Ten souvenir prosto z natury miał przypominać o tym, że sami, własnymi rękami możemy zrobić dla planety najwięcej.

Warsztaty z natury prowadzone przez Kwiatostany.

Dopełnieniem całości wydarzenia był roślinny lunch z natury, przygotowany przez szefa kuchni Dariusza Barańskiego - absolwenta legendarnej Le Cordon Bleu, która kształci najlepszych kucharzy na świecie. Goście mieli okazję spróbować wegetariańskich potraw, opartych na sezonowych i ekologicznych składnikach.

Dorota Koziara studiowała w Polsce i we Włoszech. Przez 10 lat współpracowała z Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie. Tam też, od 2005 r. prowadzi własne studio w Mediolanie. W jej dorobku znaleźć można projekty dla największych światowych marek, takich jak Alessi, Swatch czy wnętrza Byblos Art Hotel Villa Amista. Projektuje dla takich firm jak m.in. Venini, Fiorucci, Hermes, Luxo, Abet Laminati, Swarovski, Bisazza, Fiat, Redd’s, Cosimo Martinelli, Comforty, Du Pont, Noti, Slamp, Kauffman, Ardcodife Louvre, Cosi Tabellini, Velab, Tubadzin, Krono, Christian Dior. Od lat jest też kuratorką i organizatorką wystaw promujących design na polu międzynarodowym. Jej prace zostały zaprezentowane na licznych wystawach w Polsce i zagranicą, między innymi w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Berlinie, Tokio, Zurychu. Dorota Koziara to także nagradzana artystka, laureatka w międzynarodowym konkursie rzeźbiarskim“ Third Millenium”, w Toskanii za instalacje “12 Angeli“. W 1998 r. opracowała część dramaturgii i scenografii do spektaklu „70 Angels on the Facade” w reżyserii jednego z najważniejszych twórców światowego teatru, Roberta Wilsona, dla Piccolo Teatro w Mediolanie. Był to pierwszy na świecie spektakl teatralny o historii architektury i projektowania z okazji 70-lecia, również najstarszego na świecie, magazynu o designie, słynnego Domus.

Fot. Ceramika TubądzinFot. Ceramika Tubądzin
Maciej Zień to jeden z najbardziej znanych i cenionych projektantów mody i wnętrz w Polsce. Twórca luksusowej marki, kojarzonej z elegancją, ponadczasowym stylem i wyjątkowym kunsztem krawieckim. Obecny na rynku od dwóch dekad, zdobył uznanie branży mody, show- biznesu oraz pokaźnego grona wiernych klientek. Laureat m.in. Złotej Nitki, Belvedere International Achievement Award i Doskonałości Mody „Twojego Stylu”. Jego premierowe kolekcje, cyklicznie prezentowane w najbardziej prestiżowych lokalizacjach stolicy, są szeroko komentowane przez ogólnokrajowe media. Jest autorem kostiumów do przedstawień baletowych „Tristan”, „Kurt Weill” czy „Mąż i żona” w Operze Narodowej w Warszawie i do spektakli teatralnych „Krawiec” w Teatrze Polskim w Poznaniu czy „Węże” i „One” w warszawskim Teatrze Komedia. Projektant współpracuje z grupą Fargotex, dla której projektuje dywany i tkaniny obiciowe oraz z producentem płytek ceramicznych Tubądzin. Jest też autorem kolekcji lamp dla firmy Milagro. Raz do roku Maciej Zień prezentuje również kolekcję ślubną, towarzysząc pannom młodym w najważniejszym dla nich dniu.

Monika Kucia od wielu lat organizuje wydarzenia kulturalne promujące polską gastronomię i szlachetne produkty regionalne. Jako dziennikarka, kuratorka kulinarna oraz promotorka kultury kulinarnej łączy słowa, smaki i ludzi. Tworzy także autorskie wydarzenia performatywne wokół tematów jedzenia i kultury kulinarnej. Jest kuratorką i członkinią Rady Programowej Festiwalu Nowe Epifanie, Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata i Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie oraz autorką Kwartalnika „Przekrój”, książki „Kuchnia polska, jakiej nie znacie” (z Kurtem Schellerem, 2005), jak również publikacji „CuisinePL” (2011), promującej polską gastronomię podczas Prezydencji Polski w UE. Prowadzi Targ Rolny Konesera na warszawskiej Pradze.
REKLAMA:

Kwiatostany. Warsztat Natury  tworzą dwie kobiety: Agnieszka Włodarczyk - plastyczka kreująca malarskie bukiety i scenografie oraz Alicja Chajewska - pasjonatka dzikiej przyrody ze szczególnym upodobaniem do chwastów i ziół. Za najbardziej cenne uważają to, co proste, czyste w formie, "zwyczajne", zapomniane. Pozwalają zaistnieć kwiatom, naturze takimi, jakimi są, doskonale pięknymi, bez zbędnej kreacji, dekoracji, ozdobników.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ceramika Tubądzin
#wiadomości #wnetrza #tubadzin

Więcej tematów: