Nowość! Pierwsze takie panoramiczne okno - Schüco AWS 75 PD SI

Podziel się:
W nowoczesnej, minimalistycznej architekturze najważniejszymi środkami wyrazu są światło i doskonały widok na naturalne otoczenie. Wraz z wprowadzeniem nowych rozwierno-uchylnych okien aluminiowych o panoramicznym designie firma Schüco otwiera nowe horyzonty kreowania imponująco transparentnej, a zarazem funkcjonalnej architektury.

Fot. SchücoFot. SchücoPodstawowym założeniem w projektowaniu nowoczesnych budynków jest tworzenie wrażenia pełnej otwartości na otoczenie, co można uzyskać nie tylko poprzez zwiększanie rozmiaru okien, lecz także redukcję widocznej szerokości profili. W rezultacie powstają klarowne, wielkoformatowe przeszklenia, które zapewniają lepszy dostęp światła do wnętrz i niezakłócone widoki z pomieszczeń na naturalne otoczenie. Czasem jednak ciężko połączyć duże rozmiary skrzydeł z wymogami użytkowymi. Nowe energooszczędne okno AWS 75 PD.SI to pierwsze takie rozwiązanie na rynku, które harmonijnie łączy efektowną, transparentną formę z pełną funkcjonalnością stolarki uchylno-rozwiernej. Dzięki temu w pełni odpowiada wymaganiom nowoczesnej architektury, zarówno mieszkalnej, jak i komercyjnej.

Fot. SchücoFot. Schüco

Forma: design wąskich linii

Tym, co na pierwszy rzut oka wyróżnia system okienny Schüco AWS 75 PD.SI, są profile o najmniejszej widocznej szerokości zaledwie 55 mm, znacznie mniejszej od okien blokowych. Rozwiązanie pozwala przy tym na wykonywanie skrzydeł rozwierno-uchylnych o maksymalnych wymiarach 1 x 2,5 metra lub np. 1,45 x 2,1 metra, tworząc wielkoformatową taflę szkła w filigranowym obramowaniu. Efekt estetyczny podkreślają zlicowane od wewnątrz ramy, subtelna estetyka uszczelek i lekko zaokrąglone krawędzie profili. Elastyczne rozwiązanie pozwala ponadto na łączenie elementów otwieranych ze stałymi o tej samej, wąskoprofilowej estetyce przy zharmonizowaniu widocznej szerokości profili od wewnątrz i od zewnątrz w polu stałym i otwieranym. Pola otwierane można rozpoznać tylko od strony pomieszczenia dzięki wąskiej szczelinie między ościeżnicą a skrzydłem, a także eleganckiej klamce bez rozety. Okno występuje w wielu wariantach montażowych - może być stosowane nie tylko pojedynczo, lecz także jako element pasm okiennych. Bogate możliwości planowania transparentnej architektury poszerza opcja płynnej integracji okna AWS 75 PD.SI z fasadami słupowo-ryglowymi Schüco. Najefektowniej zaprezentuje się w połączeniu z systemem FWS 35 PD o tym samym panoramicznym designie. W powłokę można dodatkowo wkomponować nieprzezierne skrzydła wentylacyjne AWS 75 PD VV.SI o smukłym wyglądzie, które oprócz przeznaczenia praktycznego mogą pełnić funkcję powtarzającego się motywu dekoracyjnego na przeszklonej elewacji.

Fot. SchücoFot. Schüco

Funkcjonalność: komfort i bezpieczeństwo

Ochrona wnętrza budynku przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi czy włamaniem to podstawowe wymogi, jakie musi spełniać nowoczesna stolarka otworowa. Okna panoramiczne AWS 75 PD.SI zostały starannie dopracowane w taki sposób, by spełniać je z nawiązką. Ślusarka wyposażona w typowy pakiet szybowy Ug=0,6 W/m2K uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uw=0,9 W/m2K zgodny z surowymi wymaganiami energooszczędności na 2021 rok. Specjalna konstrukcja niewidocznego odwodnienia zapewnia doskonałą szczelność na wodę opadową w klasie 9A. Dzięki zastosowaniu ukrytych okuć Schüco AvanTec SimplySmart możliwe jest wstawianie specjalnych, termoizolowanych pakietów szybowych o ciężarze aż do 160 kg. Oszklenie może posiadać przy tym grubość od 26 do 50 mm. Przy odpowiedniej konfiguracji okuć i pakietów szybowych okna osiągają optymalną klasę antywłamaniową RC2. Ich odporność na ingerencję ze strony nieproszonych gości podnoszą eleganckie klamki okienne w wersji zamykanej na klucz, które jednocześnie zapobiegają otwarciu skrzydła od wewnątrz np. przez dziecko. Rozwiązanie stanowi także efektywną barierę przed nieprzyjemnymi hałasami, dzięki klasie izolacyjności akustycznej Rw do 46 dB.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schüco
#okna #okno #okna i drzwi #schuco #produkty

Więcej tematów: