Jak szybko i sprawnie odebrać mieszkanie od dewelopera?

Podziel się:
Dla wielu z nas zakup wymarzonych czterech kątów to wielkie wydarzenie i jak najszybciej chcemy nacieszyć się gotowym mieszkaniem, skrojonym na miarę naszych potrzeb. Ostatnim krokiem dzielącym właściciela od otrzymania kluczy jest odbiór techniczny od dewelopera. Właściwie przeprowadzony będzie bazą do pracy z architektem oraz ekipą wykończeniową. Kompleksowa usługa pracowni architektury wnętrz Decoroom, obejmująca wszystkie te etapy, to rozwiązanie, które zagwarantuje nam termin wykończenia mieszkania jeszcze przed odbiorem technicznym.

Fot. DecoroomFot. DecoroomFot. DecoroomFot. Decoroom

Odbiór techniczny na 5+

Emocje związane z zakupem, a następnie odbiorem mieszkania, często wpływają na obiektywność oceny lokalu, co może przełożyć się na pominięcie wad czy niedociągnięć dewelopera i przysporzyć nam dodatkowych prac remontowych.. Decoroom w każdym ze swoich pakietów oferuje pomoc specjalisty, który wraz z właścicielem sprawnie przeprowadza całą procedurę, weryfikując zgodność stanu rzeczywistego z umową podpisaną z deweloperem. Na umówione spotkanie musimy zabrać ją ze sobą, wraz z protokołem odbioru i planem mieszkania. Odbiór należy przeprowadzić bez pośpiechu i najlepiej za dnia, co ułatwi wyłapanie ewentualnych usterek. Na miejscu konieczne jest sprawdzenie wyglądu i odpowiednich poziomów ścian, sufitów oraz wylewki podłogowej, a także ocena montażu okien. Podobnie rzecz się ma z grzejnikami oraz parapetami - muszą być zainstalowane na odpowiedniej wysokości. Fachowiec z łatwością oceni jakość wykonania posadzki, kategorię tynku na ścianach, a także skontroluje stan wszystkich drzwi i certyfikat zamku w drzwiach wejściowych.

Fot. DecoroomFot. DecoroomFot. DecoroomFot. Decoroom
Głównymi punktami do kontroli będą: instalacja wodno-kanalizacyjna i wentylacja oraz rzeczywisty metraż mieszkania zgodny z zapisem w umowie. Co ważne, wszelkie wykryte niedociągnięcia, nawet te pozornie błahe, muszą zostać zgłoszone przed podpisaniem protokołu odbioru i usunięte przez dewelopera w wyznaczonym czasie, by z obustronnym zadowoleniem sfinalizować umowę. Techniczny odbiór mieszkania w asyście doświadczonego architekta Decoroom to gwarancja solidnie wykonanej usługi i nieoceniona pomoc w momencie kluczowym dla dalszych prac wykończeniowych.

Fot. DecoroomFot. DecoroomFot. DecoroomFot. Decoroom

Odbiór mieszkania i co dalej?

Niebawem odbierzesz klucze? Nie warto czekać do ostatniej chwili, gdy chcesz wprowadzić się do swojego nowego mieszkania.. Współpraca ze sprawdzoną firmą, jak Decoroom, oszczędza także perturbacji związanych z poszukiwaniem i koordynacją prac architekta oraz ekipy wykończeniowej. Poszukiwania odpowiednich fachowców i logistyka wszystkich działań generują zwykle dużo stresu, trudne do określenia koszty, a przede wszystkim pochłaniają ogrom czasu. Niewątpliwie największym atutem Decoroom jest kompleksowość. W jednym miejscu klient otrzyma indywidualne konsultacje, projekt, szeroki wybór materiałów, koordynatora prac wykończeniowych, sprawdzoną ekipę wykończeniową i gwarancję na wykonane usługi. Architekci Decoroom podczas projektowania mieszkania w pełni wykorzystują jego potencjał i jednocześnie dbają o funkcjonalność wnętrz, a baza zaufanych wykonawców zapewnia jakość i terminowość usługi.
REKLAMA:

Odbiór mieszkania od dewelopera to najważniejsza część procesu zakupu nieruchomości przed podpisaniem aktu przeniesienia własności. Najlepiej przeprowadzić go w asyście fachowca, który doskonale zna regulacje techniczno-budowlane i ma doświadczenie na tym polu. Kompleksowa usługa Decoroom, w każdym z oferowanych pakietów – Standard, Premium i VIP - zawiera również taką usługę, by już od odbioru technicznego towarzyszyć klientowi w tworzeniu jego wymarzonego mieszkania.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Decoroom
#czytelnia #prawo #nieruchomości

Więcej tematów: