Deceuninck, wiodący producent profili PVC i aluminiowych do okien i drzwi, wprowadza nowatorskie rozwiązanie w branży: iCOR. Jest to pierwsza na rynku platforma posiadająca uniwersalny rdzeń przekroju profili, który pozwala na ich dowolną wymienność. Technologia iCOR została po raz pierwszy zastosowana w serii Elegante – wyróżniającej się wyjątkowym designem, za którą Deceuninck otrzymał nagrodę Red Dot Award 2019 w kategorii Product Design, a także nagrodę TOP Builder 2019 w kategorii Innowacja Roku. Już wkrótce platforma iCOR będzie stanowiła bazę dla wszystkich pozostałych typów i szerokości profili oferowanych przez Deceuninck.
Fot. Deceuninck
Korzyści są oczywiste: ogromna oszczędność czasu i elastyczność produkcji, bezprecedensowa zamienność różnych profili z różnych systemów, znacząca redukcja złożoności produkcji i wyjątkowe możliwości w zakresie stosowania uszczelnienia środkowego. Do tego należy dodać możliwość ograniczenia przestrzeni magazynowej oraz doskonałe parametry użytkowe wszystkich rozwiązań okiennych opartych na platformie iCOR.
Fot. Deceuninck
„Celem tej decyzji jest stworzenie jednej, silnej, globalnej marki, która będzie wszędzie rozpoznawalna i pozwoli czerpać synergię z działań i aktywności rynkowych w całej Europie, co umocni zarówno nasz biznes, jak i biznesy naszych Partnerów” - wyjaśnił CEO Deceuninck, Francis Van Eeckhout.
Strategiczna decyzja oznaczała nie tylko rozpoczęcie procesu rebrandingu we wszystkich krajach, w których produkcję prowadzono pod nazwą Inoutic. Był to także doskonały sygnał do standaryzacji i uproszczenia wielu różnych systemów, które działały jako odrębne platformy.
System Elegant, za który Deceuninck otrzymał nagrodę Red Dot Award 2019 w kategorii Product Design oraz nagrodę TOP Builder 2019 w kategorii Innowacja Roku jest pierwszym, w którym zastosowano platformę iCOR. System ten łączy w sobie doskonałe parametry termiczne z minimalistycznym designem o smukłych, wyrazistych kształtach. Posiada najwęższą na rynku przylgę, wynoszącą 9 mm, co potwierdza pionierską pozycję Deceuninck w zakresie innowacjii wzornictwa. Dzięki zastosowaniu technologii iCOR w systemie Elegant, będzie można połączyć jego elementy z profilami wzmocnionymi włóknem szklanym, zapewniającym jeszcze lepszą izolację termiczną, które w przyszłości będą dostępne w ofercie Deceuninck.
iCOR: różne profile – jeden uniwersalny rdzeń
iCOR to pierwsze rozwiązanie na świecie pozwalające na wymienność i łączenie ze sobą wszystkich typów profili. Uniwersalność rdzenia umożliwia montowanie każdego typu ramy z wybraną serią skrzydła: design klasyczny czy minimalistyczny?, skrzydło zlicowane czy proste?, profile wzmocnione włóknem szklanym, stalą, czy wzmocnieniem termicznym? Rdzeń iCOR pozwoli na połączenie każdego typu ramy z dowolną serią skrzydła.Korzyści są oczywiste: ogromna oszczędność czasu i elastyczność produkcji, bezprecedensowa zamienność różnych profili z różnych systemów, znacząca redukcja złożoności produkcji i wyjątkowe możliwości w zakresie stosowania uszczelnienia środkowego. Do tego należy dodać możliwość ograniczenia przestrzeni magazynowej oraz doskonałe parametry użytkowe wszystkich rozwiązań okiennych opartych na platformie iCOR.
Fot. Deceuninck
Inoutic i Deceuninck pod jedną marką Deceuninck
Deceuninck, będący w Europie Zachodniej liderem rynku profili PVC, w Europie Środkowej i Wschodniej do niedawna działał pod marką Inoutic. Na początku tego roku Grupa Deceuninck połączyła swoje marki Inoutic i Deceuninck w jeden globalny brand Deceuninck.„Celem tej decyzji jest stworzenie jednej, silnej, globalnej marki, która będzie wszędzie rozpoznawalna i pozwoli czerpać synergię z działań i aktywności rynkowych w całej Europie, co umocni zarówno nasz biznes, jak i biznesy naszych Partnerów” - wyjaśnił CEO Deceuninck, Francis Van Eeckhout.
Strategiczna decyzja oznaczała nie tylko rozpoczęcie procesu rebrandingu we wszystkich krajach, w których produkcję prowadzono pod nazwą Inoutic. Był to także doskonały sygnał do standaryzacji i uproszczenia wielu różnych systemów, które działały jako odrębne platformy.
REKLAMA:
Elegant jako pierwszy element koncepcji
W związku z integracją marek, znany i komunikowany na rynku Europy Wschodniej i Centralnej system Elegante, także zmienia swoją nazwę - na Elegant. Nazwa ta jest bardziej uniwersalna z punktu widzenia wszystkich krajów grupy Deceuninck w Europie. Ujednolicenie nazewnictwa to kolejny krok do uzyskania synergii w obszarze komunikacji w całej Europie.System Elegant, za który Deceuninck otrzymał nagrodę Red Dot Award 2019 w kategorii Product Design oraz nagrodę TOP Builder 2019 w kategorii Innowacja Roku jest pierwszym, w którym zastosowano platformę iCOR. System ten łączy w sobie doskonałe parametry termiczne z minimalistycznym designem o smukłych, wyrazistych kształtach. Posiada najwęższą na rynku przylgę, wynoszącą 9 mm, co potwierdza pionierską pozycję Deceuninck w zakresie innowacjii wzornictwa. Dzięki zastosowaniu technologii iCOR w systemie Elegant, będzie można połączyć jego elementy z profilami wzmocnionymi włóknem szklanym, zapewniającym jeszcze lepszą izolację termiczną, które w przyszłości będą dostępne w ofercie Deceuninck.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Deceuninck