Globalne ocieplenie, czyli możliwości pianki PUR

Podziel się:
Pianka poliuretanowa daje szerokie możliwości izolacyjne. Jedną z nich – obok wydajności i skuteczności – jest krótki czas aplikacji. Firma Smart Budownictwo z Lubina jako jedna z nielicznych w regionie szybko i sprawnie, bo w zaledwie kilka godzin, ociepliła poddasze o niebagatelnej powierzchni 600 m2. A to nie koniec, bo pianka poliuretanowa pozwala na znacznie większy rozmach izolacyjny.

Fot. Smart BudownictwoFot. Smart Budownictwo

Nowoczesna alternatywa

Docinanie styropianu, klejenie, kołkowanie – tradycyjne metody ociepleń okazują się często zbyt czasochłonne. Tymczasem w podwrocławskich Pieszycach w ciągu siedmiu godzin trzy ekipy natryskowe Smart Budownictwo ociepliły pianką poliuretanową poddasze zabudowy szeregowej o łącznej powierzchni 600 m2. A to nie ostatnie słowo, bo firma docelowo jest w stanie ocieplić nawet 1000 m2 poddasza - taki pułap osiąga się najczęściej dla dachów płaskich, których konstrukcja nie jest tak wymagająca izolacyjnie.

Piana poliuretanowa (PUR) aplikowana metodą natryskową wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, ale to właśnie on jest gwarantem szybko wykonanej usługi. O ile niemal każdy może na własną rękę ocieplić dom wełną czy styropianem, tak izolacja pianką PUR powinna zostać wykonana przez profesjonalną ekipę wyposażoną w odpowiedni sprzęt i znajomość technologii wytwarzania piany. Urządzenia przeznaczone do ociepleń natryskowych działają pod bardzo wysokim ciśnieniem (150 do 180 atmosfer), co zapewnia najwyższą jakość instalacji, ale wymusza też konieczność fachowej obsługi.

Fot. Smart BudownictwoFot. Smart Budownictwo

Najlepsza praktyka ociepleń

Dlaczego jeszcze ocieplenie pianką poliuretanową warto powierzyć zaufanym specjalistom? Bo dzięki temu mamy pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone zgodnie z najlepszymi praktykami izolacyjnymi. Pianka do ocieplenia powinna być wytwarzana bezpośrednio przed aplikacją. Renomowane firmy korzystają w tym celu z fabrycznie zamkniętych beczek, które zostają odplombowane dopiero na miejscu realizacji usługi. W przypadku braku zastosowania takich norm przez ekipę ociepleniową zleceniodawcy powinna zaświecić się czerwona lampka – na rynku nie brakuje firm, które dla oszczędności stosują pianę o gorszych parametrach od tej wskazanej w ofercie, obniżając w ten sposób skuteczność izolacji. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie doświadczonej i zaufanej ekipy.

Systemowe rozwiązania

System poliuretanowy, z jakiego korzysta firma Smart Budownictwo, od ponad 30 lat cieszy się popularnością na amerykańskim rynku budowlanym. W Stanach Zjednoczonych panują zróżnicowane warunki atmosferyczne, mimo wszystko pianka poliuretanowa pozostaje izolacyjnym numerem jeden, sprawdzając się niemal w każdym klimacie. Jeśli dodamy do tego brak emisji do atmosfery toksycznych substancji, uzyskamy produkt przyjazny środowisku, a ściśle chroniona technologia produkcji amerykańskiego systemu poliuretanowego wraz z doskonale zbilansowanym składem chemicznym zagwarantuje skuteczną i niezawodną termoizolację.
REKLAMA:

Smartocieplenia

Aby ocieplenie okazało się naprawdę smart, warto wybrać piankę poliuretanową – wodoszczelną, niepowodującą mostków termicznych, ściśle przylegającą do podłoża, a przy tym paraprzepuszczalną. Pianka PUR to tworzywo odpowiadające nowoczesnemu budownictwu. Szybko i skutecznie zaizoluje duże powierzchnie, nie tracąc z biegiem czasu nic ze swoich właściwości. Warto podkreślić, że pianka poliuretanowa nie tylko w kilka godzin pozwoli ocieplić poddasze czy dach płaski – a jak wiemy czas w trakcie budowy czy remontu domu odgrywa kluczową rolę – ale również przyniesie wymierne korzyści finansowe, gwarantując w przyszłości nawet 70% oszczędności na klimatyzacji czy ogrzewaniu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Smart Budownictwo
#czytelnia #izolacje #materiały dociepleniowe #do docieplanie #piany #pur

Więcej tematów: