Dach bez okapów

Podziel się:
Popularnym trendem w budownictwie jednorodzinnym jest wznoszenie budynków w typie stodoły. Tego rodzaju domy uważa się za eleganckie i odpowiadające wyzwaniom współczesności i nowoczesnym gustom. Lekkości takim budynkom nadają duże przeszklenia, doświetlające wnętrza, zaprojektowane najczęściej od południowej strony. Domy w typie stodoły zazwyczaj cechuje klarowna, zwarta bryła, przykryta efektownym a jednocześnie maksymalnie prostym, dwuspadowym dachem.

Projekt_domu_POGODNY_2_DOMYwStylu.pl fot. RuukkiProjekt_domu_POGODNY_2_DOMYwStylu.pl fot. RuukkiProjekt_domu_MALUTKI_2_DOMYwStylu.pl fot. RuukkiProjekt_domu_MALUTKI_2_DOMYwStylu.pl fot. RuukkiTo właśnie ta charakterystyczna forma dachu odpowiada za skojarzenia tego rodzaju budynków ze stodołą. Oszczędna geometria zadaszenia, przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, pozwala uzyskać pożądany efekt nowoczesności. Wrażenie prostoty podkreśla dodatkowo maksymalnie uproszczony kontur budynku – ściany i dwuspadowy dach często pozbawione są okapów – linia połaci dachowych, po załamaniu, płynnie przechodzi w linię ścian. Dziś rozwiązanie to przechodzi do głównego nurtu projektowego, stało się modne i pojawia się w coraz liczniejszych propozycjach architektów. Dach pozbawiony okapów znakomicie wpisuje się w obowiązujący w nowoczesnej architekturze minimalizm.

Projekt_domu_DENAR_DOMYwStylu.pl fot. RuukkiProjekt_domu_DENAR_DOMYwStylu.pl fot. Ruukki
Dach bezokapowy idealnie łączy się z elewacją, rynną wkomponowaną w bryłę budynku. Dostępny na rynku system rynny ukrytej Siba Modern pozwala na ukrycie rur spustowych a widocznym elementem pozostaje maskownica dostępna w różnych opcjach wykończenia matowej i satynowej powłoki organicznej, a także w najpopularniejszych kolorach. Marzenie o domu nowoczesnym, prostym i eleganckim łatwo zrealizujemy dzięki pokryciom dachowym Ruukki. Jako pokrycie dachowe domów w stylu stodoły doskonale sprawdzi się płaska blachodachówka modułowa Ruukki Hyygge, która podkreśli indywidualny charakter budynku.

Projekt_domu_CYTRUS_DOMYwStylu.pl fot. RuukkiProjekt_domu_CYTRUS_DOMYwStylu.pl fot. Ruukki
Prosta i elegancka forma płaskiej blachodachówki doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy architektoniczne, staje się elementem przyciągającym uwagę, ładnie wpisując budynek w naturalny krajobraz; jednocześnie tego rodzaju pokrycie zachowuje ideę przytulnego, bezpiecznego domu, daje wrażenie bezpieczeństwa, jakości i komfortu. Płaska blachodachówka Ruukki® Hyygge charakteryzuje się nowoczesnością w skandynawskim stylu, wyróżniając się estetyką oraz rozwiązaniami zapewniającymi łatwy montaż i bezpieczne użytkowanie. Sposób montażu na dwa różne sposoby: z przetłoczeniami lub bez przetłoczeń daje możliwość montażu pokrycia dachowego uwzględniającego indywidualne upodobania inwestorów: w układach „na cegiełkę” albo liniowym – dla paneli z przetłoczeniem lub w układzie „na cegiełkę” – dla paneli bez przetłoczeń. Do wyboru są trzy modne kolory pokrycia: grafitowy, antracytowy i czarny.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ruukki
#czytelnia #dachy #Konstrukcje dachowe

Więcej tematów: