Nowe panele prysznicowe ze stali szlachetnej

Podziel się:
Nowoczesna seria armatury natryskowej SCHELL LINUS została wzbogacona o wykonania Inox z najlepszej jakości stali szlachetnej gatunku 1.4404. Wytrzymałe i higieniczne panele prysznicowe przekonują elegancką, łatwą w pielęgnacji powierzchnią, prostotą instalacji, jak również inteligentnymi funkcjami.

Fot. SCHELLFot. SCHELL
Panele natryskowe LINUS to przykład nowoczesnej armatury, która zwraca uwagę ergonomicznym designem i wysokiej jakości metalowymi powierzchniami. Do tej pory rozwiązania te były dostępne z solidną obudową z anodowanego aluminium. Teraz do oferty dołączyły wersje wykonane w całości ze szczotkowanej stali szlachetnej w jakości premium, która wykazuje bardzo wysoką wytrzymałość na trudne warunki eksploatacji. Ich stabilna obudowa jest nie tylko niepodatna na korozję i wandaloodporna, ale także zapewnia łatwy dostęp serwisowy, dzięki otwieranej części przedniej.

Specjalna koncepcja uszczelnienia pozwala ponadto na maksymalną ochronę części mechanizmu i komponentów elektrycznych. Ponieważ podłączenie wody do panelu może się odbywać od tyłu i od góry, proces instalacji przebiega łatwo i sprawnie bez względu na sytuację montażową. W rozwiązaniu tym zadbano także o zgodność wszystkich elementów z wymogami dotyczącymi jakości wody pitnej.

Jeszcze więcej wariantów do wyboru

Obecnie dostępnych jest łącznie siedem różnych wersji paneli prysznicowych ze stali szlachetnej, co pozwala na dobór rozwiązania najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Oprócz podstawowych wykonań z obsługiwanym ręcznie pokrętłem lub mechanizmem samozamykającym, do wyboru jest także bardzo nowoczesna armatura z innowacyjną elektroniką dotykową.

Rozwiązanie to można podłączyć do oprogramowania umożliwiającego zdalne programowanie i monitorowanie pracy systemu. W zależności od preferencji istnieje możliwość doboru panelu ze zintegrowaną głowicą natryskową 13°, z drążkiem i słuchawką prysznicową lub wyposażonego zarówno w głowicę, jak i słuchawkę. Wygodę użytkowania podnosi dodatkowo praktyczna półka na przybory kąpielowe, która także została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Akcesorium może być łatwo montowane we wszystkich wariantach nowych paneli prysznicowych.
REKLAMA:

Bezpieczny, higieniczny i inteligentny

Wersje elektroniczne paneli prysznicowych z zasilaniem bateryjnym lub sieciowym dają maksymalną gwarancję jakości wody, dzięki programowi spłukiwania antystagnacyjnego. Wypływ wody uruchamia się automatycznie po 24 godzinach od ostatniego użycia, co pozwala zapobiegać namnażaniu się w odcinkach instalacji drobnoustrojów, jak m.in. Legionella. Tę opcję, jak również inne dodatkowe funkcje można skonfigurować za pośrednictwem dedykowanego systemu zarządzania wodą. W ten sposób można nie tylko na ustawić częstotliwość spłukiwania antystagnacyjnego, lecz także na przykład czas wypływu wody. Cały proces programowania można przeprowadzić intuicyjnie, za pomocą smartfona, tabletu lub komputera. Podczas opracowywania nowych paneli prysznicowych szczególną uwagę poświęcono także bezpieczeństwu obsługi.

Zintegrowana blokada temperatury wody chroni użytkownika przed poparzeniem zamykając dopływ, jeśli parametr ten przekroczy 38°C. Rozwiązania zostały ponadto wyposażone w termostat, który odcina ciepłą wodę w razie braku dostawy zimnej. W przypadku, gdy panel jest wyposażony w głowicę natryskową i słuchawkę prysznicową, użytkownik może ręcznie wybrać punkt, z którego chce skorzystać. Automatycznie armatura każdorazowo ustawia wypływ na głowicę prysznicową. Dzięki temu nie ma ryzyka zalania pomieszczenia podczas spłukiwania antystagnacyjnego, np. w przypadku, gdy położenie słuchawki prysznicowej jest niekorzystne.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: SCHELL
#czytelnia #wnetrza #schell #panel #Armatura, wanny, natryski - inspiracje

Więcej tematów: