Prace budowlane na dużej wysokości? Poznaj aluminiowe rusztowania jezdne KRAUSE

Podziel się:

Prace elewacyjne, konserwacyjne wewnątrz i na zewnątrz budynków to codzienność fachowców z branży budowlanej. Wiele z nich odbywa się nad podłożem i wymaga wykorzystania odpowiedniego sprzętu do pracy na wysokości. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu i poziomu bezpieczeństwo warto postawić na aluminiowe rusztowania jezdne. Długa lista zalet sprawia, że stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych drabin i pomostów roboczych.


Rusztowanie jezdne ProTec XS-P

 

Rusztowania jezdne – korzyści podczas prac na wysokości

Roboty budowlane wymagają precyzji, a tę można osiągnąć dzięki dokładności w działaniu oraz funkcjonalnym narzędziom pracy. Na budowie ich listę powinny otwierać rusztowania jezdne aluminiowe – doskonale sprawdzą się podczas wszystkich prac prowadzonych nad podłożem zarówno wokół budynku, jak i w środku. Praca elewacyjne, tynkowanie ścian czy malowanie sufitu – niezależnie od zadania, które przyjdzie nam wykonywać, rusztowania przejezdne doskonale zdadzą egzamin w wielu obszarach zastosowania. W ofercie KRAUSE do wyboru jest kilka serii rusztowań, np. ClimTec, ProTec czy rusztowania STABILO Professional.

REKLAMA:

Rusztowania jezdne wyposażone są w specjalne rolki jezdne z hamulcem. Dzięki temu bez problemu możemy zmieniać miejsce położenia konstrukcji i przemieszczać ją w trakcie roboczego dnia. Ważną rolę w zachowaniu bezpieczeństwa konstrukcji jezdnych odgrywa hamulec centralny, który pozwala na szybką blokadę wszystkich kółek, dzięki czemu rusztowanie będzie stabilną podporą wykonywanych prac. Mobilność to cecha, którą doceniają zarówno profesjonaliści, jak i użytkownicy indywidualni.

 

 

 

 

 

Rusztowanie aluminiowe – mobilność i wytrzymałość na najwyższym poziomie


Funkcjonalne, mobilne, wytrzymałe – takie powinno być idealne rusztowanie. Ale żeby takie było, musi być wykonane z odpowiedniego materiału. Producent rusztowań systemowych KRAUSE w większości swoich konstrukcji wykorzystuje aluminium. Ten przyjazny środowisku surowiec cechuje się niską wagą, wytrzymałością porównywalną do stali, odpornością na korozję – a to wszystko sprawa, że rusztowanie aluminiowe sprawdzi w najbardziej wymagających warunkach.

Aluminiowe rusztowanie jezdne STABILO Professional Seria 5000

Wykorzystanie do budowy lekkiego aluminium oraz wyposażenie rusztowania w rolki jezdne sprawia, że w trakcie pracy bez problemu przesuniemy je oraz zmienimy miejsce położenia.

 

 

 

 

Rusztowanie systemowe – funkcjonalność level expert

Wszystkie rusztowania przejezdne KRAUSE mają modułową budowę, dzięki czemu można montować konstrukcje o różnych wymiarach, dopasowując je do własnych potrzeb. Przy wykorzystaniu dostępnych elementów bazowych – ram i podestów – mamy możliwość stworzenia naprawdę wysokich konstrukcji. Należy jednak pamiętać o wytycznych producentów, którzy jasno określają poziom, do jakiego rusztowanie systemowe można rozbudować, oraz informują, z jakimi dodatkowym zabezpieczeniami się to wiąże, np. z zastosowaniem odpowiednich stabilizatorów oraz stężeń.

Co ważne – elementy rusztowania systemowego łączy się je za pomocą specjalnych połączeń zaciskowych, bez konieczności wykorzystania dodatkowych narzędzi. Całość wzmacniana jest przez specjalny system stężeni oraz odpowiednimi stabilizatorami, dopasowanymi do wysokości.

Podest roboczy w przypadku rusztowania jezdnego, w zależności od zastosowania oraz potrzeb, może być wykonany z różnych materiałów, m.in. wielowarstwowej płyty pokrytej antypoślizgowym materiałem, drewna czy aluminiowej kraty, która świetnie sprawdzi się w środowisku pracy o dużej wilgotności oraz podczas zewnętrznych prac budowlanych w trudnych warunkach pogodowych. Warto zaznaczyć, że duży i wygodny pomost roboczy zapewnia o wiele większy komfort pracy niż w przypadku tradycyjnej drabiny ze szczeblami lub stopniami. Co ciekawe, wybrane modele rusztowań KRAUSE można bezpiecznie ustawić na schodach. Wszystko to sprawia, że rusztowania powinny być pierwszym wyborem podczas długotrwałych prac na wysokości. Warto także sprawdzić ofertę konstrukcji z rusztowań w ramach konstrukcji specjalnych KRAUSE, ponieważ można skonfigurować rusztowanie idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Aluminiowe rusztowanie na schody RollTec

 

 

 

Prace na wysokości? Tylko przy użyciu rusztowań najwyższej jakości

Przy naprawdę imponującej liczbie zalet należy pamiętać, że rusztowanie aluminiowe nie powinno być stosowane podczas prac przy instalacjach elektrycznych. Nie zmienia to jednak faktu, że rozwiązanie to cieszy się uznaniem fachowców związanych z branżą budowlaną. Firma KRAUSE zadbała o wyposażenie swoich produktów w szereg funkcjonalnych rozwiązań, które ułatwiają montaż, demontaż oraz użytkowanie konstrukcji.

 

 

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: MATERIAŁ PARTNERA
#maszyny #promowany_maszyny #poradnik #Meble techniczne

Więcej tematów: