Trendy we wnętrzach

Podziel się:
Panująca obecnie moda w wykańczaniu wnętrz stawia na trwałość i ekologiczność materiałów budowlanych. Ściany i detale muszą być nie tylko współgrające z nowoczesnym designem, ale również solidne. Dlatego też klinkier jest wciąż na topie.

Fot. Röben Fot. Röben

 

Fot. Röben Fot. Röben


W czasach, gdy nawet kosztowne i markowe sprzęty oraz meble nie mogą pochwalić się szczególną trwałością, nasze wnętrza potrzebują wysokiej jakości wykończenia, które będzie ponadczasowe, niegenerujące kosztów w przyszłości, a jednocześnie ekologiczne. Z tego względu, projektując ściany wewnętrzne, architekci chętnie wybierają solidny klinkier marki Röben. Jego wysoka wytrzymałość oraz różnorodność – kolorów, faktur a także formatów – sprawiają, że cegły i płytki klinkierowe są w stanie sprostać najśmielszym i najoryginalniejszym koncepcjom wnętrzarskim.

 

Fot. Röben Fot. Röben

 

Moda na industrialne wnętrza nie słabnie

Zainteresowanie przestrzeniami loftowymi wciąż nie ustaje. Nawet jeśli inwestorzy nie są w posiadaniu zaadaptowanej do celów mieszkalnych czy biurowych nieruchomości pofabrycznej, niejednokrotnie decydują się na aranżację wnętrz w tym duchu. Mimo, że ściany nowego budynku nie pozwalają na odsłonięcie starych, oryginalnych, nadgryzionych zębem czasu cegieł, to właśnie dzięki klinkierowi można stworzyć modny industrialny klimat wnętrza.

Produkty Röben pozwolą ukształtować powierzchnię imitującą wiekowy mur w dowolnym kolorze. Do wyboru mamy m.in. klinkier w jednolitych odcieniach ceglanych albo efektownie przebarwiający się cieniowany. Wśród tych ostatnich świetnym przykładem może być seria GRANVILLE, charakteryzująca się melanżowym licem w kolorach szarości, grafitu i brązu, z migotliwym efektem przetarć. Strukturę klinkieru wyróżniają nieregularne nierówności, przez co mur z nich wzniesiony będzie niepowtarzalny.

Ciekawą propozycją są również ręcznie formowane cegły licowe, np. białe cieniowane, niebieskoczerwone, czerwone podpalane, które mają oryginalny, stylizowany na stary wygląd. Dobrym przykładem są tu niezwykle dziś modne, jasnoszare cieniowane cegły licowe WIESMOOR. Dzięki swej chłodnej barwie doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Ze względu na przebarwienia i lekko łupane, nieregularne krawędzie, każda sztuka prezentuje się inaczej, jak w zabytkowym murze.
 

Fot. Röben Fot. Röben

 

Fot. Röben Fot. Röben

 

Biel, szary, antracyt

Niezależnie czy wnętrza utrzymane są w stylu nowoczesnym, czy nawiązującym do klasycznego, cegły w rozbielonych oraz szarych odcieniach są obecnie na topie. Wbrew pozorom barwy zbliżone do czerni, również doskonale prezentują się we współczesnej przestrzeni mieszkalnej i są rozwiązaniem dla odważnych, ceniących modne, a zarazem spektakularne aranżacje. Popularnym trendem jest wykończenie jednej ze ścian w pomieszczeniu cegłą lub płytką klinkierową PORTLAND w antracytowym kolorze. Ta niekoniecznie musi być w klasycznym formacie NF (240 x 115 x 71 mm), ale na przykład wydłużonym LDF (290 x 115 x 52 mm) lub jeszcze dłuższym XLDF (365 x 115 x 52 mm). Zastosowanie tych nietypowych wymiarów cegieł klinkierowych sprawia, że ściana albo zabudowa we wnętrzu, zyska nietuzinkowy, nowoczesny sznyt. Antracytowe, jak i szare powierzchnie doskonale współgrają z minimalistycznym designem. Prezentują się elegancko, a mieszkanie dzięki nim zyskuje na wyglądzie.

Fot. Röben Fot. Röben

 

Klinkierowe detale we wnętrzu

Jeżeli wolimy jedynie fragment ściany, obudowy kominka czy barku wykończyć klinkierem, doskonale sprawdzą się tam płytki. To też dobre rozwiązanie, gdy potrzebujemy lżejszego materiału niż cegły. Zaoszczędzimy dzięki nim cenną we wnętrzu przestrzeń, gdyż są cieńsze, a co za tym idzie, zajmują mniej miejsca.



REKLAMA:



Płytki, tak samo jak cegły klinkierowe, charakteryzują się doskonałą jakością. Również są niezwykle trwałe oraz mają niską nasiąkliwość. Dzięki specjalnej powłoce powstającej w wyniku wypalania gliny zyskują powierzchnię, która sprawdzi się w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia, zachlapania i intensywną eksploatację. Bez trudu poradzą sobie z podwyższoną wilgotnością w łazience, oparami i tłuszczem nad kuchennym blatem czy w wystawionym na częstą komunikację holu wejściowym. Takie powierzchnie łatwo utrzymać w czystości, ich kolor nigdy się nie zmieni, a brud wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką.

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Röben
#czytelnia #architektura #wnetrza #na sciany #roben #w wewnatrz_bud #klinkier #cegla #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe #Wykończenia ścian wewnetrznych

Więcej tematów: