Jak urządzić klimatyczne domki drewniane z roletami rzymskimi?

Podziel się:
Drewno – od lat podstawowy element budowlany, nie bez powodu uwielbiany przez wszystkich. Nic nie nadaje takiego klimatu, uroku i wyjątkowości wnętrzom, jak drewniane ściany, podłogi, stropy czy belki. Są doskonałą kreacją samą w sobie, która wydawać by się mogło, tworzy zamkniętą stylizację. Warto jednak podkreślić charakter wnętrza poprzez odpowiednie dodatki i rozwiązania przestrzenne. Jakie? Na przykład z wykorzystaniem rolet rzymskich.

Fot. AnwisFot. Anwis
Kto z nas nie marzy o tym, aby przenieść się teraz na chwilę do przytulnego drewnianego domku, w którym iskrzy się płomień w kominku, pachnie palonym drzewem, a na stoliku przy kanapie stoi gorąca herbata w porcelanowym kubku? Wielu z nas chciałoby na stałe zamieszkać w takiej przestrzeni. Są tacy, którzy mają to szczęście i mogą dziś cieszyć się możliwością urządzania drewnianego wnętrza. Aby było ono kompletne i stworzone w odpowiednim stylu, warto wykorzystać kilka praktycznych wskazówek. Pierwsza i podstawowa – uzupełniajmy, a nie zakrywajmy. Niech jak najwięcej drewnianych konstrukcji pozostanie widocznych. Zadbajmy o dodatki i praktyczne, potrzebne rozwiązania, takie jak rolety rzymskie, które nie tylko ozdobią pomieszczenie, ale także zapewnią prywatność i ochronę.

Fot. AnwisFot. Anwis

Przytulne okna? To możliwe z roletami rzymskimi

Okna w drewnianych domkach są szczególnie ważnym aspektem kompozycji wnętrza. Stanowią znaczny kontrast do ścian, ponieważ wyraźnie odbijają się od kolorystyki drzewa. Przełamanie tego wrażenia, a nawet ocieplenie optyczne, jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniej aranżacji przestrzeni okiennej. Rolety rzymskie doskonale wpisują się w stylistykę drewnianych domków, szczególnie tych urządzonych w stylu rustykalnym, lekko góralskim czy nawet ludowym. Wypełniają i harmonizują wnętrze, sprawiają, że jest bardziej przytulne, prawdziwie domowe – mówi ekspertka marki Anwis, Agnieszka Gołębiewska. Bardzo ważna w takiej aranżacji jest kolorystyka. Bezpieczne i chętnie wybierane barwy rolet rzymskich do domów drewnianych to beże, kremy i brązy. Bardzo dobrze sprawdzą się także delikatne wzory, np. duża klasyczna krata, mała kratka czy motywy kwiatowe. Zachęcamy jednak, aby spróbować odnaleźć mocniejsze kolory, pasujące do naszych gustów i pozostałych elementów wnętrza. Nie bójmy się mocnej zieleni, czerwieni i granatu. W zestawieniu z innymi dodatkami w tych kolorach, jak dywany, poduchy, fotele, doniczki, wazony, stworzą nowoczesną, a jednocześnie bardzo klasyczną kompozycję wnętrza. Dodadzą ciepła i oryginalnego stylu w całości pomieszczenia.

Praktyczne i bezpieczne rolety rzymskie

Nie możemy zapominać o tym, że ważnym zadaniem rolet rzymskich i wszelkich osłon okiennych jest zapewnienie prywatności i jak największej swobody w obsłudze. Duże znaczenie dla wszystkich mieszkańców ma poczucie bezpieczeństwa i ochrona przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów. Rolety rzymskie możemy swobodnie ustawiać na dowolnej wysokości, dlatego nie musimy się obawiać podglądania. Nawet jeśli okna usytuowane są nisko i dają możliwość patrzenia przez nie do wnętrza. Co ważne, dzięki możliwości zamontowania rolet rzymskich w systemie RVS, czyli w świetle szyby, możemy przesłonić dowolnie wybraną część okna, np. dolną lub środkową. W ten sposób utworzymy nowoczesne zazdrostki – podkreśla ekspertka marki Anwis.

Fot. AnwisFot. Anwis

Lniane, velvetowe, bawełniane…

Dziś, w czasach kiedy na pierwszym miejscu stawiamy sobie funkcjonalność, ale nadal pragniemy tworzyć klimatyczne i lekko rustykalne wnętrza, duże znaczenie będzie mieć dobór tkanin. Dość popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o meble tapicerowane, poduszki i obrusy, jest bawełna. Nie inaczej ma się rzecz z roletami rzymskimi. Bawełna jest zawsze bezpieczna i pasuje do wszystkiego. Dość łatwo utrzymać ją w czystości, dobrze się ją pierze i prasuje. Jednak spora cześć osób, która decyduje się na drewniany domek w sielskim stylu, poszukuje czegoś więcej. Tutaj do gry wkracza len – wyjątkowo delikatny i jeden z najbardziej naturalnych rodzajów materiałów. Świetnie sprawdzi się do przesłonięcia okien, a wybierając rolety rzymskie Anwis możemy wybrać najlepiej pasujący nam odcień lnianej tkaniny. Nie zapominajmy także o grupie najbardziej wymagających, którzy drewniane wnętrze chcą zestawić z eleganckimi, nowoczesnymi detalami. Wszystkim tym proponujemy materiały velvetowe, które są delikatne i miękkie w dotyku, a przy tym połyskujące i bardzo dostojne.
REKLAMA:

Dodatki do drewnianej chatki

Kompletna aranżacja okna to oczywiście poza roletami rzymskimi także inne ważne dodatki. Są nimi zasłony, które świetnie uzupełnią kompozycję. Nie są oczywiście niezbędne, nie w każdym wnętrzu się zmieszczą, nie do każdego pasują. Ale tym, którzy się na nie zdecydują, proponujemy wybór tkaniny spójnej z roletami rzymskimi. Nie zapominajmy także o parapetach – jeśli są w pomieszczeniu, zadbajmy o ich pasujący wygląd. Kwiaty doniczkowe w ratanowych osłonkach, świeże zioła w ceramicznych donicach, rośliny w szklanych słojach – będą się pięknie komponować z drewnem. Możemy pójść także w kierunku funkcjonalności i na parapecie skomponować mini warzywniak lub wygospodarować miejsce na małą podręczną biblioteczkę. Wszystkie te rozwiązania nie zakłócą na pewno całości aranżacji okiennej. Co jeszcze sprawdzi się w drewnianej chatce? Wszystko co naturalne, ale także wiele nowoczesnych rozwiązań. Geometryczne kształty lamp czy współczesne metalowe stoliki kawowe obronią się same, pod warunkiem, że będą pasować do całości urządzanego wnętrza.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Anwis
#okna #czytelnia #w okno #okna i drzwi #w dom #z drewno #roleta #anwis #Osłony - rolety, markizy itp.

Więcej tematów: