Osprzęt elektryczny firmy Vimar – system włoski a niemiecki

Podziel się:
Otrzymując pytanie, co to jest sprzęt elektryczny, od razu mamy przed oczami białe gniazdka elektryczne oraz proste „pstryczki” potocznie zwane włącznikami. Wszystko idzie do przodu i w tej dziedzinie nie jest inaczej. Wybór, jaki w obecnych czasach ma konsument jest ogromny. Ramki i mechanizmy można układać, jak puzzle tworząc niesamowite i niepowtarzalne kompozycje, które są małym detalem w naszych wnętrzach, ale może wyraźnie podkreślić charakter, postawić przysłowiową kropkę nad „i”.

Osprzęt elektryczny firmy Vimar – system włoski a niemiecki
Osprzęt elektryczny firmy Vimar – system włoski a niemiecki
Fot. VimarFot. Vimar
W dzisiejszych czasach klient jest wybredny i ma wyrobiony gust. Nie chce być jak „inni”, chce tworzyć swój własny odrębny klimat. Na co klient w dzisiejszych czasach zwraca uwagę, wybierając osprzęt elektryczny? Przede wszystkim na tworzywo, z którego wykonane są elementy. Pamiętając, że remont mieszkania, bądź budowę domu wykonujemy raz na kilka lat, szukamy tworzyw trwałych, które nie zżółkną i nie pękną. Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę to funkcjonalność. Producenci oferują coraz więcej modułów do wykorzystania w osprzęcie. Coraz częściej znajdziemy w ofercie ładowarki USB, ściemniacze światła lub gniazda RTV-SAT.

Osprzęt elektryczny firmy Vimar – system włoski a niemiecki
Osprzęt elektryczny firmy Vimar – system włoski a niemiecki
Fot. VimarFot. Vimar
Włoska firma VIMAR ma w swojej ofercie możliwość skompletowania osprzętu w ramkach w systemie niemieckim oraz wersji systemu włoskiego. Coraz częściej inwestorzy, widząc możliwość „skompensowania miejsca”, wybierają właśnie wariant systemu włoskiego, który nie dość, że ładnie wygląda, to zaoszczędza nam miejsce na ścianie. Mamy szerokie warianty osprzętu na tak zwane dwa moduły oraz wersje wąskie na jeden moduł. Mając ramkę na siedem modułów mamy nieograniczone pole manewru. Możemy wsadzić w taką ramkę na przykład dwa gniazda z bolcem i jeden moduł RJ45 oraz moduł TV-RTV-SAT za szafką rtv w salonie. W innym pomieszczeniu możemy w ramkę na siedem modułów wsadzić łączniki, sterowanie roletami, które również występują w wersji jedno modułowej. Wykorzystując taką ramkę, możemy mieć w jednym miejscu wiele funkcji, które nie dość, że zajmą mało miejsca, to będą się również pięknie prezentować. Oczywiście powszechny w Polsce system niemiecki nadal jest często wybierany. Wszystko zależy od danego klienta. W systemie niemieckim firmy Vimar również możemy wkładać wąskie moduły i takim sposobem w ramce 2+2+2 znaczy się na trzy puszki montażowe fi60 obok siebie, możemy wykorzystać sześć wąskich modułów, zamiast trzech szerokich. Oczywiście w zależności, jaki element osprzętu jest nam potrzebny w danym miejscu. Jak widać wariantów jest wiele do stworzenia.
REKLAMA:

Elementy osprzętu są osadzane w ramkę montażową, na którą później osadzamy ramkę ozdobną. W tym miejscu sprawa wcale nie robi się łatwiejsza, gdyż producent daje nam niesamowicie szeroki wybór. Kiedyś można było otrzymać osprzęt plastikowy, dziś asortyment jest niesamowicie rozbudowany. Oprócz plastiku, który jest wysokiej jakości, mamy możliwość wyboru ramek, chociażby ze szkła, skór naturalnych, drewna czy z naturalnych kamieni. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przekrój jest szeroki, zarówno jeżeli chodzi o tworzywa, jak i o koszty. Jesteśmy w stanie dostosować element pod każdy budżet. Remont mieszkania, czy budowa domu powinna być dla nas przyjemnością. Nic nie musi być nudne i jednostajne, bawmy się i twórzmy niepowtarzalne wnętrza.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #instalacje #okna i drzwi #prad #akcesoria #Instalacje elektryczne

Więcej tematów: