Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Podziel się:
Inwestycja w nieruchomości to obecnie jeden z najbezpieczniejszych sposobów lokaty kapitału. Nic więc dziwnego, że znaczna część nowych mieszkań przeznaczana jest na wynajem. Wielu inwestorów czerpie z tego dodatkowe zyski, jednak należy pamiętać, że to głównie po ich stronie leży wyposażenie lokalu. Sposób urządzenia mieszkania na wynajem może zaważyć o tym, jak szybko znajdziemy najemcę. Wykończenie mieszkania możliwie najtaniej nie tylko obniży jego wartość i atrakcyjność, ale też narazi na dodatkowe koszty w przyszłości. Warto więc znaleźć złoty środek i zrobić to nie tylko ekonomicznie, ale i mądrze.

Fot. DeftransFot. DeftransFot. DeftransFot. Deftrans
Opcji wyposażenia mieszkania na wynajem jest kilka. Można ograniczyć się do zapewnienia jedynie podstawowych sprzętów, takich jak zlew, kuchenka, umywalka, miska WC i kabina prysznicowa. Większość mieszkań dostępnych na rynku oferuje jednak podstawowe meble, takie jak łóżko, szafy i kanapa, ale spotyka się również mieszkania w pełni wyposażone – z telewizorem, naczyniami, sztućcami czy nawet pościelą. Im bogatsze wyposażenie mieszkania, tym większy koszt poniesiony przez właściciela, ale też wyższa cena wynajmu. Warto zatem przemyśleć, która z tych opcji będzie najbardziej korzystna. Trzymanie się trzech poniższych zasad również pomoże zoptymalizować koszty.

Fot. DeftransFot. Deftrans

Postaw na trwałość

Rzadko zdarza się, by lokatorzy dbali o wyposażenie jak o własne, dlatego urządzając mieszkanie na wynajem, kierujmy się nie tylko przystępną ceną, ale i trwałością. To powinno zminimalizować koszty ewentualnych napraw i odświeżania mieszkania w przyszłości. Nie warto na siłę szukać oszczędności w wyborze farb, tapet czy paneli podłogowych. Ściany i podłogi naturalnie brudzą się i wycierają, wybierajmy więc farby nadające się do zmywania wodą, a panele czy kafle nieco lepsze jakościowo od tych najtańszych. Podobnie jest w przypadku mebli. Nie musimy kupować ich do całego mieszkania, najważniejsze, by wyposażyć kuchnię i łazienkę – Wielu osobom zależy na podstawowym wyposażeniu kuchni i łazienki. Wystrój tych pomieszczeń istotnie wpływa na atrakcyjność całego mieszkania, dlatego ich umeblowanie powinno być ergonomiczne, ale też estetyczne. Wybierajmy meble uniwersalne stylistycznie, pojemne i przede wszystkim – trwałe. Meble kuchenne Parma (marki Fig) oraz łazienkowe Stilla czy Metro System (marki NAS) oferują podwyższony standard wykończenia. Dzięki temu, że są to meble modułowe, elastycznie zagospodarujemy nimi niemal każdą przestrzeń, zarówno dla singla, jak i dla rodziny z dzieckiem.
REKLAMA:

Niezależnie od układu kuchni, meble Parma można ustawić w dowolnej konfiguracji - umożliwia to duży wybór brył o zróżnicowanych wymiarach. Zabudowa modułowa może tym samym zastąpić kosztowne meble wykonane na zamówienie. Fronty szafek pokrywa trwały lakier UV, odporny na wilgoć, zabrudzenia i zarysowania, a głębokie i wytrzymałe szuflady zapewniają maksymalną pakowność. Takie meble wytrzymają wielu lokatorów, a dzięki swojej uniwersalnej stylistyce trafią do wielu gustów – radzi ekspert marek Fig i NAS.

Fot. DeftransFot. DeftransFot. DeftransFot. Deftrans

Utrzymaj neutralną stylistykę

Charakterystyczne elementy wyposażenia, takie jak jaskrawe ściany, wzorzyste płytki czy dywany, nie będą podobać się każdemu. Tego typu akcenty mogą zrazić najemców i skutkować trudnością w wynajęciu lokalu. Należy bowiem pamiętać, że nawet w wynajętym mieszkaniu lokatorzy będą chcieli poczuć się jak u siebie. W neutralnej przestrzeni łatwiej będzie im wprowadzić własne elementy wyposażenia czy dekoracje. Zamiast intensywnych kolorów na ścianach, zalecana jest biel – odbija ona światło, przez co optycznie powiększa przestrzeń i wprowadza wrażenie świeżości i przestronności. Białe ściany stanowią też niezobowiązujące tło aranżacyjne dla mebli i innych elementów wyposażenia, a przy tym doskonale prezentują się na zdjęciach. Biała farba jest też najtańsza, zatem zastosowanie jej pozwoli nieco zaoszczędzić.

Ergonomicznie zaplanuj przestrzeń

Wynajmowane mieszkanie będzie dla najemcy całym jego domem. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, zatem warto, by już od momentu przekroczenia progu potencjalny lokator poczuł się w mieszkaniu dobrze i komfortowo. Dobrym zabiegiem jest wydzielenie w mieszkaniu konkretnych stref, takich jak strefa wejściowa, kącik jadalniany, miejsce do pracy czy toaletka. Dzięki temu, osoba decydująca się na mieszkanie już podczas oględzin łatwo wyobrazi sobie swoje codzienne życie w nowym miejscu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Deftrans
#czytelnia #w lazienka #architektura #w kuchnia #meble #wnetrza #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: