Nowość! Obudowa termoizolacyjna w Systemie Bezokapowym Galeco – niewidoczne orynnowanie bez mostków termicznych

Podziel się:
Ukrycie prostokątnej rury spustowej w warstwie ocieplenia elewacji zrewolucjonizowało systemy rynnowe. Dzięki temu innowacyjnemu pomysłowi, opracowanemu ponad 10 lat temu przez polską firmę Galeco, można realizować nowoczesne, minimalistyczne budynki, których wyglądu nie zakłócają żadne zbędne elementy. Przy takim montażu niezwykle ważne jest zadbanie o odpowiednią termoizolację. Chcąc ułatwić to zadanie wykonawcom, Galeco wprowadziło nowe systemowe rozwiązanie, które skutecznie zapobiega mostkom cieplnym.

Fot. GalecoFot. Galeco
Współczesna architektura w dużej mierze stawia na oszczędność i czystość formy. Popularność zdobyły w ostatnim czasie szczególnie tzw. nowoczesne stodoły z charakterystycznym dwuspadowym dachem, często pozbawionym okapów. Idealnym rozwiązaniem do tego typu projektów jest Galeco Bezokapowy z rynną ukrytą za zlicowaną maskownicą oraz rurą spustową zabudowaną w warstwie ocieplenia.

Estetyka to jednak nie wszystko. Opracowując System Bezokapowy, projektanci Galeco biorą pod uwagę zarówno jego funkcjonalność i skuteczność, fizykę całego budynku, jak również kwestie montażowe. Umieszczenie rur spustowych w warstwie ocieplenia nie może prowadzić do powstawania mostków termicznych. Unikatowy na rynku, prostokątny przekrój rur systemu Galeco Bezokapowy ma umożliwić bezpieczne zabudowanie rur w warstwie ocieplenia, lecz wciąż bardzo ważne jest, aby prawidłowo je zaizolować. Do tej pory dekarze musieli obudowywać je styropianem, samodzielnie docinając elementy termoizolacji, co mogło być czasochłonne.

Fot. GalecoFot. Galeco

Budowa z klocków

Wsłuchując się w głosy wykonawców, Galeco cały czas udoskonala swój system. Z tego względu zaprojektowano specjalną systemową obudowę termoizolacyjną, która minimalizuje ryzyko błędów wykonawczych w tak newralgicznym miejscu. Składa się ona z 4 gotowych, specjalnie wyprofilowanych elementów, które wystarczy w prosty sposób, niczym klocki lego, złożyć na budowie i skleić ze sobą. Wykonana jest ze styropianu EPS o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,037 W/mK. Ścianka przednia ma grubość 20 mm, a ścianki boczne i tylna grubość 30 mm. Wszystkie elementy mają długość 1,2 m, dzięki czemu mogą być wygodnie magazynowane, przenoszone i instalowane. Najpierw mocuje się ściankę tylną, następnie osadza obejmę i montuje w niej rurę spustową, a na koniec zakłada ścianki boczne i przednią. Ścianki łączy się ze sobą za pomocą kleju do styropianu.
REKLAMA:

Obudowa termoizolacyjna to dokładnie przebadane rozwiązanie, które pozwala spełnić najnowsze wymagania termiczne stawiane budynkom. Według wyliczeń, zamontowanie za obudową rury płyty PIR/PUR o gr. 6 cm pozwala już osiągnąć wymagany normą współczynnik przenikalności cieplnej U na poziomie 0,2 W/m2K.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Galeco
#dachy #rynny, odwodnienia dachów #rynna, odwodnienia #galeco #w dach #produkty #Buduj z Galeco

Więcej tematów: