Jakie oszczędności zapewniają baterie elektroniczne?

Podziel się:
W dobie rosnących cen mediów na znaczeniu zyskują technologie zapewniające większe oszczędności. Baterie elektroniczne o niskim przepływie i minimalnym zapotrzebowaniu na energię to pewna inwestycja, która pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet o 62%. Łatwe w instalacji rozwiązania można zamontować w każdym budynku w dowolnym momencie.

Elektroniczna bateria umywalkowa SCHELL CELIS E. Fot. SCHELLElektroniczna bateria umywalkowa SCHELL CELIS E. Fot. SCHELL
Armatura sterowana na podczerwień już dawno przestała być kojarzona z lotniskami czy dworcami. Elektroniczne baterie można dziś spotkać nie tylko w obiektach komercyjnych, lecz także w budynkach mieszkalnych. Korzyści, jakie przynosi stosowanie dobrej jakości bezdotykowych baterii umywalkowych z inteligentnymi funkcjami, jest wiele. Można do nich zaliczyć nie tylko ograniczenie codziennego zużycia wody i zwiększenie higieny, lecz także utrzymanie optymalnej jakości wody pitnej i dbałość o środowisko. Pomimo nieco wyższego kosztu zakupu tego typu armatury, zwraca się ona z czasem w postaci oszczędności na rachunkach za wodę oraz podwyższonego komfortu i bezpieczeństwa. Inteligentne baterie SCHELL CELIS E, MODUS E i GRANDIS E powstały specjalnie z myślą o zrównoważonym gospodarowaniu wodą i energią.

Elektroniczna bateria umywalkowa SCHELL MODUS E. Fot. SCHELLElektroniczna bateria umywalkowa SCHELL MODUS E. Fot. SCHELL

Przyjazne dla środowiska i portfela

Oszczędności, jakie wynikają z używania baterii elektronicznych, wynikają w największej mierze z niewielkiej objętości przepływu wynoszącej zaledwie 3 l/min oraz sposobu uruchamiania. Wypływ wody następuje po zbliżeniu ręki do sensora podczerwieni i zamyka się automatycznie po usunięciu dłoni. Dzięki temu woda płynie dopiero wtedy, gdy jest potrzebna i w takiej ilości, jaka jest optymalna do mycia rąk. Tym samym umożliwiają bardziej precyzyjną regulację strumienia wody niż baterie jednouchwytowe, co zmniejsza ryzyko marnotrawstwa. Istnieją ponadto baterie elektroniczne, których przepływ ograniczono do minimum. Na przykład model MODUS E z dedykowanym perlatorem cechuje się przepływem zaledwie 1,3 l/min. Tak radykalne ograniczenie zużycia jest zgodne z surowymi wymaganiami stawianymi w programach certyfikacji budynków, takich jak LEED czy BREEAM. Bezdotykowe uruchamianie sprawia ponadto, że baterie elektroniczne nie ulegają zanieczyszczeniu tak często, jak ich tradycyjne odpowiedniki. Nie ma potrzeby ich dotykania brudnymi czy namydlonymi rękoma, co pozwala na dłużej zachować korpus w czystości. Starannie wyprofilowane powierzchnie baterii SCHELL z wysokogatunkowego mosiądzu są ponadto bardzo łatwe w czyszczeniu. Pokazuje to choćby przykład wylewek w modelach MODUS E czy CELIS E, których kształt i idealnie gładka powierzchnia ułatwiają spływanie wody, co zapobiega powstawaniu nieestetycznych zacieków.

Elektroniczna bateria kuchenna SCHELL GRANDIS E z dwoma trybami uruchamiania.Fot. SCHELLElektroniczna bateria kuchenna SCHELL GRANDIS E z dwoma trybami uruchamiania.Fot. SCHELL

Ekonomiczne w całym cyklu użytkowania

Wbrew pozorom montaż baterii elektronicznych nie zawsze wymaga oddzielnego podłączenia do instalacji elektrycznej. Można je zamontować w każdej chwili – nie tylko w łazience, ale także w kuchni. Elektroniczna bateria kuchenna SCHELL GRANDIS E, podobnie jak wszystkie rozwiązania marki SCHELL, jest dostępna w wersji zasilanej na baterie alkaliczne, dlatego wystarczy ją tylko podłączyć do instalacji wodnej. Energooszczędne moduły elektroniczne w bateriach SCHELL w trybie czuwania pobierają jedynie 0,3 Wata energii, co sprawia, że akumulatory nie wymagają częstej wymiany. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że tego typu armatura pozwala zmniejszyć zużycie wody aż o 62% w porównaniu z tradycyjnymi modelami jednouchwytowymi, bilans jest zdecydowanie korzystny. Sam montaż baterii SCHELL nie jest skomplikowany, gdyż przebiega w trybie plug&play. Każda z nich jest już fabrycznie zaprogramowana i gotowa do użycia. W razie potrzeby każdy instalator może łatwo wprowadzić własne ustawienia zasięgu, czasu wypływu lub zaprogramować automatyczne płukania instalacji – ręcznie lub za pomocą smartfonu i podłączonego do baterii modułu SSC Bluetooth®.
REKLAMA:

Połączenie nowoczesnej elektroniki z solidną konstrukcją korpusu sprawia, że armatura elektroniczna SCHELL jest długowieczna. Rozwiązania te są produkowane z wysokogatunkowego mosiądzu w procesie kucia, a nie odlewania z formy, co zapewnia ich wysoką wytrzymałość na uszkodzenia. Dzięki temu stanowią inwestycję na lata, która nie generuje dodatkowych kosztów związanych z naprawami.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: SCHELL
#czytelnia #baterie #wnetrza #schell #Armatura, wanny, natryski - inspiracje

Więcej tematów: