Relacja ze szkolenia DAFA z zabezpieczeń zbiorowych na budowach

Podziel się:
Po raz kolejny dwie organizacje, stawiające na jakość i bezpieczeństwo pracy na budowie – Stowarzyszenie DAFA oraz Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie połączyły siły w ramach wspólnego projektu edukacyjnego pod hasłem: "BHP - negocjacje umów i zakresy odpowiedzialności za BHP na budowie”.

Fot. DafaFot. Dafa

„NEGOCJACJE UMÓW I ZAKRESY ODPOWIEDZIALNOŚCI

Szkolenie odbyło się dn. 21 września w Józefowie. W spotkaniu wzięło udział blisko 40 osób – głównie firmy realizujące wielkopowierzchniowe inwestycje w zakresie dachów płaskich i fasad, które na co dzień spotykają się z ryzykiem pracy na wysokości.

Szkoleniu przyświecała misja DAFA w stworzeniu spójnego głosu przeciwko praktykom traktowania BHP jako elementu konkurencji cenowej na etapie ofertowania oraz znormalizowanie zasad współpracy pomiędzy podmiotami na budowach.

Fot. DafaFot. Dafa

Uczestnicy szkolenia

Szkolenie było efektem współpracy Stowarzyszenia DAFA z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, które reprezentował w roli prelegenta Pan Michał Wasilewski, omawiając temat „negocjacji umów w kontekście kalkulacji zabezpieczeń zbiorowych na etapie ofertowania.”

Drugą część szkolenia poświęconą „Nieszczęśliwym wypadkom i zakresom odpowiedzialności za zdarzenia prawne” poprowadził Pan Tomasz Wydra z firmy Znyk&Wydra BHP Doradztwo i Szkolenia. Agendę dopełnił wykład Pana Leszka Grabowskiego oraz Pana Daniela Bogdańskiego z firmy Alpinex na temat „Zagrożeń podczas prac na wysokości oraz odpowiedniego doboru SOI do prac na wysokości.”

Spore zainteresowanie słuchaczy i pytania płynące z sali dowiodły, że przepisy BHP znajdują się wśród priorytetów członków DAFA na budowach.

Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać w gronie członków DAFA i wspólnie spędzić czas, a wieczorna kolacja przy dźwiękach skrzypiec była miłym akcentem integrującym na zakończenie dnia.
REKLAMA:

Podsumowując, szkolenie dostarczyło uczestnikom konkretnej dawki wartościowych informacji, których wdrożenie w życie pozwoli zapobiec ryzykom i wypadkom na budowach. Liczne przykłady dały możliwość lepiej zrozumieć tematykę i zarekomendować najlepsze rozwiązania w zakresie zabezpieczeń. DAFA pozostaje zatem orędownikiem zasad bezpieczeństwa i popularyzatorem poprawnych standardów w tym zakresie.

Współpraca Stowarzyszenia DAFA z Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie ma na celu popularyzację kultury BHP na budowach oraz przyjęcie rynkowego zobowiązania, zgodnie z którym Generalni Wykonawcy nie będą przyjmowali ofert bez kalkulacji zabezpieczeń BHP, a podwykonawcy nie będą składali ofert bez ich uwzględnienia.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: DAFA
#wiadomości #ochrona #szkolenia

Więcej tematów: