Blachodachówki panelowe dwumodułowe a panele dachowe jednomodułowe

Podziel się:
Branża budowlana nieustannie się zmienia. Nowe technologie przyczyniają się do powstawania nowej mody oraz czynią dany produkt bardzo pożądanym na dachach. Za technologię, która od lat jest doceniana na rynku uznajemy blachodachówki panelowe. Skutecznie stały się one nowoczesną odpowiedzią na arkusze blachy ciętej na wymiar. W tym tekście pokażemy moc zalet blachodachówek panelowych oraz pokażemy, co daje inwestorom wybór właśnie tego materiału.

Fot. Blachy PruszyńskiFot. Blachy Pruszyński

Co czyni blachodachówki panelowe wyjątkowymi?

Blachodachówki panelowe odznaczają się bardzo ciekawą strukturą, która czyni je bardzo wygodnym dla inwestorów formatem. Ich specyfika pozwala na łatwy transport oraz na spokój związany z kwestią przenoszenia wspomnianego materiału z miejsca na miejsce (blachodachówki panelowe odznaczają się lekkością).

To co stanowi olbrzymią zaletę blachodachówek panelowych, to olbrzymi potencjał wizualny. Dzieje się tak, ponieważ panelówki dają naprawdę spore możliwości aranżacyjne. Dzięki temu stworzymy stylizację podobną do tej oferowanej przez gont drewniany czy dachówkę płaską, ale również możemy otrzymać coś zupełnie nowego, wcześniej niespotykanego.

Fot. Blachy PruszyńskiFot. Blachy Pruszyński

Powłoki ochronne, czyli siła panelówek

Powłoka ochronna to kluczowy element blachodachówek panelowych, ponieważ to właśnie ona decyduje o trwałości wspomnianego materiału. Wyróżniamy trzy rodzaje powłok ochronnych. Za najmniej trwałe uchodzą powłoki poliestrowe. Na miejscu drugim znajdują się powłoki hybrydowe, stanowiące doskonałą współpracę powłoki poliestrowej z powłoką poliuretanową. Za najlepsze powłoki uchodzą powłoki poliuretanowe, które nigdy nie zawodzą!

Fot. Blachy PruszyńskiFot. Blachy Pruszyński

Panele jednomodułowe i dwumodułowe, które lepsze?

W ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdziemy blachodachówki panelowe jedno- oraz dwumodułowe. Różnicuje je kilka cech, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Po pierwsze różnicuje je całkowita powierzchnia krycia. Większą mają oczywiście panele dwumodułowe. W rezultacie stanowią one materiał, które czynią pracę przystępniejszą. Po drugie panele dwumodułowe utożsamiane są z bogactwem wyboru powłok ochronnych. W przypadku paneli jednomodułowych wybór ten jest ograniczony. Ostatnią cechą różnicującą wspomniane panele są przetłoczenia. Panele dwumodułowe mają ich sporo, gdzie te jednomodułowe mają ich znacznie mniej lub nie mają ich wcale. Przykładami modeli jednomodułowych są blachodachówka PŁASKA PLUS oraz REGLE. Z kolei do panelówek dwumodułowych zaliczamy: FIORD, LOARĘ oraz SZAFIR.

Fot. Blachy PruszyńskiFot. Blachy Pruszyński

Różnice w montażu paneli jedno- i dwumodułowych

Inny rodzaj panelu, oznacza inne podejście do montażu. W przypadku montażu wspomnianych wcześniej paneli, znajdujemy cztery czynniki różnicujące. Są to kolejno: rozstaw łat, obróbki przy okapie, montaż wentylacyjnej łaty okapowej oraz sposób układania paneli. Rozstaw łat wymaga dostosowania go do długości paneli. Z kolei w kwestii obróbek przy okapie, różnica polega na tym, że panele jednomodułowe montujemy do listew zaczepowych, a do montażu paneli dwumodułowych wykorzystujemy inne metody. Montaż wentylacyjnej łaty okapowej dotyczy tylko i wyłącznie paneli dwumodułowych, ponieważ w przypadku tych o jednym module, nie mamy możliwości montażu wspomnianego elementu. Sposób układania paneli na dachu stanowi ostatnią różnicę. Panele dwumodułowe dają pełną dowolność, ponieważ możemy je montować: od prawej lub lewej strony, ale także na zakładkę. W przypadku jednomodułowych paneli, tak wielkiego komfortu już nie ma, ponieważ w tej sytuacji możemy postawić tylko na montaż od lewej lub prawej strony.
REKLAMA:

Jak widać, blachodachówki panelowe oferują ogromne możliwości. Mają one dużo wspaniałych cech, które przyczynią się do powstania wspaniałego dachu. Jednak, żebyśmy byli w pełni zadowoleni z finalnego efektu, musimy skonsultować nasze decyzje z doświadczonymi dekarzami, którzy pomogą nam urzeczywistnić nasze pomysły. Po rozmowie dekarze będą wiedzieli, jakie modele blachodachówki wybrać dla naszego dachu, a co za tym idzie, zrobić krok w stronę wymarzonej wizji połączonej z satysfakcją i przyjemnością mieszkania w nowym domu.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Blachy Pruszyński
#czytelnia #dachy #blachy_pruszynski #na dach #dachowka #Pokrycia dachowe #modul

Więcej tematów: