Zastosowanie i zalety minikoparki gąsienicowej

Podziel się:
Minikoparki są jednym z najchętniej wybieranych sprzętów budowlanych, a powodów tego stanu rzeczy jest wiele. Dlaczego warto kupić dla swojej firmy minikoparkę? Jaką ma ona przewagę nad koparką pełnowymiarową? Zobacz, jakie są zalety i zastosowania minikoparek.

Zastosowanie i zalety minikoparki gąsienicowej

 

Minikoparki - do czego służą?

Minikoparka sprawdzi się prawie w każdym zadaniu związanym z koniecznością przeprowadzenia prac ziemnych - na budowie przy kopaniu pod fundamenty, do kopania rowów czy kiedy potrzebne jest przygotowanie miejsca pod oczko wodne.

Dają możliwość pracy w trudno dostępnych miejscach, do których nie dostaną się koparki pełnowymiarowe - na przykład w wąskich uliczkach. Cechuje je atrakcyjna cena i mniejszy pobór paliwa, ale także duża moc. Powodują także mniejszy hałas, co daje możliwość wykorzystania ich w terenach zamieszkanych.

REKLAMA:

 

Budowa minikoparki

Pomimo swoich małych rozmiarów minikoparka zbudowana jest podobnie do pełnowymiarowych koparek - składa się z kabiny operatora, wysięgnika z siłownikiem, ramienia z siłownikiem oraz łyżki (w razie potrzeby zamienić ją można na młot hydrauliczny). Jednak częścią, która w dużej mierze odpowiada za jej funkcjonalność, jest osadzona na kołach zamachowych gąsienica.

Zwolnica

Jedną z kluczowych części tego typu maszyn jest zwolnica - to przekładnia zębata instalowana przy kołach napędowych minikoparek, której zadaniem jest zwiększenie momentu obrotowego bez równoczesnego zwiększania wielkości skrzyni biegów, mechanizmu różnicowego i skrzyni rozdzielczej. Zakup nowej zwolnicy bywa kosztowny - jeśli Cię więc czeka, https://track-motor.com/c/zwolnice/ sklepu Track Motor, w którym znajdziesz wiele modeli w atrakcyjnych cenach.


zbliżenie na łyżkę pracującej minikoparki

 

Dlaczego lepiej sprawdzają się minikoparki z gąsienicami niż z kołami?

Zalet korzystania z minikoparek na gąsienicach jest bardzo wiele:
- minimalizacja zniszczeń gleby ze względu na lepsze niż w przypadku kół rozłożenie ciężaru maszyny - minikoparka na gąsienicach powoduje nawet trzykrotnie mniejszy nacisk na ziemię niż minikoparki na kołach o tej samej masie eksploatacyjnej;
- gąsienice pozwalają dostać się do trudno dostępnych miejsc, znacznie mniejsze jest ryzyko poślizgu, a więc i zużycie paliwa;
- minikoparki na gąsienicach mogą pracować na terenach podmokłych - nie musimy obawiać się jej ugrzęźnięcia w błotnistym terenie;
- gąsienice mają lepszą żywotność niż koła - można użytkować je nawet o połowę dłużej.

 

Zalety korzystania z minikoparek

Minikoparki, pomimo swoich małych rozmiarów, są w pełni funkcjonalnym, dość prostym w obsłudze, sprzętem budowlanym. Minikoparka sprawdzi się na terenach podmokłych i miejskich, może pracować w ciasnych przestrzeniach, do których nie zmieszczą się koparki pełnowymiarowe. W dodatku stosowanie minikoparek z gąsienicami powoduje znacznie mniejsze zniszczenia gruntu, co ma znaczenie przy pracach ogrodowych.

 

Podsumowanie

Jeśli myślisz o założeniu firmy usługowej lub już taką prowadzisz, nie musisz od razu inwestować w bardzo kosztowne pełnowymiarowe koparki czy koparko - ładowarki. Równie dobrze sprawdzi się minikoparka, którą możesz z łatwością przewozić na miejsce pracy lawetą lub przeznaczonym do tego samochodem dostawczym.

 

 

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #maszyny #maszyna #Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe

Więcej tematów: