Nietypowe okładziny ścienne od Luxum – panele MDF 3D, panele drewniane Hausder, Akustic Premium, beton architektoniczny

Podziel się:
Projektując wnętrza domów czy przestrzeni komercyjnych, nie sposób pominąć etapu wykończenia ścian. To niezwykle istotny komponent aranżacji wnętrza, który wpływa na styl całego pomieszczenia oraz jego wyposażenia. Wśród różnorodnych propozycji okładzin ściennych dostępnych na rynku na wyróżnienie zasługują produkty marki Luxum – oryginalne, nowoczesne, o niezwykłym wyglądzie, które urozmaicą design każdego innowacyjnego projektu. W zależności od charakteru danego wnętrza oraz jego przeznaczenia ściany mogą zostać pokryte panelami 3D, lamelami drewnianymi lub industrialnymi płytami z betonu architektonicznego. Każda z tych dekoracyjnych okładzin wprowadzi niebywały efekt aranżacyjny, zastępując standardowe rozwiązania projektowe.

Fot. LUXUMFot. LUXUM

Dekoracyjne panele 3D MDF

Aby uatrakcyjnić surowe wnętrze, warto udekorować ścianę, lub choćby jej fragment, panelami 3D MDF. Ta nowoczesna okładzina łączy w sobie nietypowy design z wyjątkową estetyką i precyzją wykonania. Białe panele ścienne dostępne są w wielu modnych wzorach i dowolnych formatach, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do wybranego wnętrza. Na potrzeby konkretnej aranżacji istnieje możliwość pomalowania okładziny farbą na wybrany kolor, bez obaw przed zniszczeniem lub prześwitami. Lekki i trwały materiał paneli, gwarantujący niezwykle prosty montaż, dostarcza niezliczone możliwości projektowe. Płyty znajdą zastosowanie nie tylko jako wykończenie ścian, ale również jako nietypowe i ozdobne fronty meblowe.

Fot. LUXUMFot. LUXUM
W zależności od metrażu danego miejsca oraz znajdującego się w nim oświetlenia panele 3D MDF wpływają na optyczne powiększenie lub pomniejszenie pomieszczenia. Ich dokładne i wyraziste wzory oraz brak widocznych łączeń zapewniają doskonałą i łatwą do uzyskania dekorację wnętrza. Okładziny ścienne 3D wyróżniają doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne, z powodzeniem mogą być więc montowane w przestrzeniach publicznych, takich jak restauracje, hotele czy galerie handlowe.

Fot. LUXUMFot. LUXUM

Panele drewniane Hausder™

Miłośnicy drewnianych wnętrz z pewnością docenią wykończenie ścian w postaci pionowych lameli Hausder™. To całkowicie oryginalny produkt, wykonywany od podstaw na wymiar, według indywidualnych wymagań projektowych danej przestrzeni. Naturalne panele drewnopochodne urozmaicą wystrój nowoczesnych aranżacji, a także doskonale wpiszą się w realizacje utrzymane w klasycznym czy rustykalnym stylu. Najczęściej wykorzystywane są w projektach jako ozdoby ścienne lub sufitowe i występują w formie pionowych żaluzji. Okładziny dostępne są w 8 naturalnych kolorach, które doskonale prezentują się w zestawieniu z kontrastującymi materiałami – betonem, cegłą czy konstrukcjami metalowymi. Obok ponadczasowego i dekoracyjnego wyglądu, istotną cechą lameli ściennych od Luxum jest ich prosty montaż przy użyciu kleju do listew i sztukaterii lub samoprzylepnych taśm rzepowych.

Fot. LUXUMFot. LUXUM

Panele akustyczne Akustic Premium

Realizacja przestrzeni wymagających dodatkowego wyciszenia to niezwykle trudne wyzwanie projektowe. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie architektów i projektantów wnętrz manufaktura Luxum stworzyła panele Akustic Premium – łączące w sobie właściwości akustyczne z unikatowym i designerskim wyglądem. Subtelne wzory oraz estetyczne kolory okładziny zapewniają aranżację pomieszczenia w nowoczesnym stylu. Dzięki możliwości zamówienia paneli na wymiar, zyskujemy szansę na realizację całkowicie oryginalnej i funkcjonalnej przestrzeni. Panele dekoracyjne 3D likwidują pogłos akustyczny oraz wyciszają pomieszczenie, jednocześnie stanowiąc niezwykle stylowy akcent wystroju zarówno domów prywatnych, jak i wnętrz komercyjnych.

Fot. LUXUMFot. LUXUM

Beton architektoniczny Creative Concrete®

Najczęstszym wyborem projektantów do loftowych i nowoczesnych wnętrz są ponadczasowe płyty betonowe. W Luxum oferujemy beton architektoniczny najwyższej jakości, o wysokich standardach bezpieczeństwa. Na jego autorską recepturę składają się oczyszczane kruszywa, naturalna pigmentacja oraz szlachetny cement biały, znacznie przewyższający właściwości szarego cementu hutniczego. Płyty betonowe Creative Concrete® nie zawierają sztucznych włókien i nie szkodzą środowisku. Dzięki wysokiej odporności na wodę, ogień oraz uszkodzenia mechaniczne beton architektoniczny od Luxum jest doskonałym rozwiązaniem do wykończenia ścian w salonach czy sypialniach, a także w bardziej wymagających przestrzeniach, takich jak kuchnie i łazienki.
REKLAMA:

Płyty betonowe dostępne są w 6 różnych teksturach oraz w wielu atrakcyjnych kolorach i rozmiarach. Przeznaczone są nie tylko do wykończenia ścian wewnętrznych, ale również do elewacji całych domów. W realizacjach w stylu industrialnym sprawdzą się również oryginalne płyty betonowe ryflowane – wyraziste i okazałe. Beton architektoniczny Creative Concrete® wyróżnia wyjątkowa lekkość oraz łatwa obróbka oraz montaż na klej, kotwy lub dekoracyjne śruby. Doskonała formuła oraz stylowy design płyt betonowych są gwarancją produktu najwyższej klasy, który sprosta wyzwaniom nawet najbardziej wymagających i śmiałych projektów.

https://luxum.pl/
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: MATERIAŁ PARTNERA
#akustyka #panele #wnetrza #na sciany #do dekorowanie #w wewnatrz_bud #z drewno #beton #poradnik #Wykończenia ścian wewnetrznych

Więcej tematów: