Blachy na rąbek – jak wybierać?

Podziel się:
Nowość i wygoda, czyli panele na rąbek. Ich regularny wzór na dachu interesująco prezentuje się na budynkach zaprojektowanych w prostym, minimalistycznym stylu. Budujesz dom i lubisz szybkie, proste rozwiązania? Pomyśl o blachach na rąbek i przeczytaj, czym warto się kierować przy zakupie!

Fot. Blachy pruszyński

Fot. Blachy Pruszyński

 

Szybki montaż? Nie ma problemu!

Coraz bardziej popularne stają się blachy na rąbek ze stali ocynkowanej lub aluminium. Nowszą, wygodniejszą wersją blachy na rąbek stojący są mniejsze panele (np. Panel Dachowy NA RĄBEK firmy Blachy Pruszyński). Skrócony czas montażu zawdzięczany jest przez wiele wprowadzonych udogodnień. Przede wszystkim posiadają one gotowe zamki łączące panele – nie jest już konieczne ręczne zaginanie rąbka. Podane panele wyposażone zostały w gotowe otwory montażowe, które ułatwiają przytwierdzenie ich do konstrukcji, a także w maszynowo wycięte zamki mające na celu montaż na listwie startowej.

 

Fot. Blachy pruszyński

Fot. Blachy Pruszyński

 

Nowe możliwości - co za tym idzie?

Panele na rąbek są używane na dachach lub mniejszych nachyleniach o minimalnym nachyleniu 8 stopni. Świetnie prezentują się na dużej powierzchni i prostym kształcie dachu, bez fałd i ozdób. Ogólnie blacha na rąbek jest zupełnie płaska, jednak na potrzeby nabywców pojawiły się blachy o różnym wzorze na powierzchni, np. Blachy Pruszyński posiadają aż 4 rodzaje powierzchni panelu NA RĄBEK: z mikrofalą, nanofalą z zupełnie płaską blachą, lub mikrotrapezem. Dodatkowe przetłoczenia dają nie tylko nowe rozwiązania dotyczące zastosowania tego materiału na dachu elewacji, ale również poprawiają ich parametry techniczne oraz ryzyko pofałdowania blach pod wpływem temperatury.

 

 

Fot. Blachy pruszyński

Fot. Blachy Pruszyński

 

Trwałość w parze z gwarancją

Grubość blachy używanej do wytwarzania paneli na rąbek oscyluje między 0,5 mm a 0,7 mm. Lepiej zakupić mniej podatną na skutki rozszerzalności termicznej blachę o grubości 0,7 mm, kiedy planujemy zakupić gładki panel na rąbek o długości przekraczającej 6 m.

Również jak w przypadku innych blaszanych pokryć dachowych najważniejszy jest wybór powłok ochronnych, gdzie długość gwarancji zależy od jakości i grubości. Przykładowo, na powłokę poliestrową błyszczącą o grubości 25 µm firma Pruszyński daje do 30 lat gwarancji, a na najlepszą poliuretanową PURMAT o grubości 50 µm – aż do 50 lat.



REKLAMA:



Swój indywidualny wygląd dach zawdzięcza bogatej kolorystyce powłok - warto podkreślić, że efektowne byłoby wykorzystanie paneli na rąbek na dachu i elewacji w modnym grafitowym odcieniu. Jednakże oprócz efektu wizualnego i ceny równie ważne jest usytuowanie budynku i działających na niego negatywnie czynników, np. dach zbudowany w pobliżu jest narażony na większe zabrudzenia, więc w takim wypadku sprawdzi się powłoka błyszcząca.

 

Fot. Blachy pruszyński

Fot. Blachy Pruszyński

 

Wiarygodny producent to podstawa

Dużą część budżetu przeznaczonego na budowę domu stanowi pokrycie dachowe, dlatego – nawet przy bardzo oszczędnym podejściu do materiałów budowlanych - warto wybrać renomowanego producenta. W przypadku danej blachy ważna jest jakość stali pochodząca z rzetelnego źródła oraz już wspominana decyzja o powłoce ochronnej. Ważne jest abyś zwrócił uwagę na długość gwarancji oraz jej każde warunki, kiedy przeglądasz ofertę różnych wykonawców. Wyszczególniają one m.in. sposoby transportu, składowanie czy eksploatacje, których przestrzeganie przedłuży funkcjonalność i estetykę blachy, a ty będziesz chroniony przed błędami i zbędnymi wydatkami.

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Blachy Pruszyński
#czytelnia #dachy #blachy_pruszynski #na dach #dachowka #z blacha #blacha #Pokrycia dachowe

Więcej tematów: