Baumit ALL IN Beton B25 ze statuetką TopBuilder 2024

Podziel się:

9 maja, podczas uroczystej Gali zorganizowanej w siedzibie SARP w Warszawie, wręczono nagrody TopBuilder 2024. W kategorii „Produkty - Innowacje” statuetkę otrzymał rewolucyjny beton w rozpuszczalnym worku Baumit ALL IN Beton B25, rzucający zupełnie nowe spojrzenie na proces przygotowania zapraw budowlanych.

 

Fot. Baumit


 

TopBuilder to prestiżowe wyróżnienie przyznawane za najwyższej jakości produkty budowlane, usługi projektowe i wykonawcze, a także za obiekty odznaczające się wysoką jakością projektowanej architektury. W kategorii „Produkty - Innowacje” nagrodę w tym roku otrzymał nowatorski beton w rozpuszczalnym worku – Baumit ALL IN Beton B25, eliminujący całkowicie recykling opakowań.

Baumit ALL IN Beton to rewolucja w procesie przygotowania zapraw budowlanych. Udowadnia, że może być on łatwiejszy, szybszy oraz bardziej przyjazny zarówno dla zdrowia wykonawcy, jak i dla środowiska. Nie ma bowiem potrzeby rozcinania worka i przesypywania suchej mieszanki do betoniarki wolnospadowej czy pojemnika na zaprawy. Produkt można wrzucić w całości, a opakowanie rozpuści się podczas wyrabiania materiału, stając się częścią zaprawy i wzmacniając ją dodatkowo naturalnymi włóknami. Dla wykonawców oznacza to bardziej komfortową, sprawniejszą pracę w zdrowszych warunkach, z uwagi na 40% mniej pyłu w porównaniu do standardowych produktów, a także brak konieczności magazynowania i utylizacji zużytych opakowań. Bezodpadowy proces przygotowania zaprawy to także ogromna korzyść dla środowiska i duży krok w kierunku ochrony naszej planety.

Producent – firma Baumit zapowiada, że produktów, wykorzystujących innowacyjną technologię Baumit ALL IN, będzie miał więcej w swojej ofercie.

Aleksandra Gilewska, Dyrektor Marketingu w Baumit Polska. Fot. Baumit


Bardzo cieszymy się, że nasze wysiłki na rzecz rozwoju polskiego budownictwa i ochrony środowiska są dostrzegane i docenianie w branży – to dla nas ważne, szczególnie w tak wyjątkowym roku, w którym świętujemy 30-lecie naszej działalności. Nagroda Top Builder 2024 to potwierdzenie jakości i innowacyjności, które od początku kształtują naszą markę – mówi Aleksandra Gilewska, Dyrektor Marketingu w Baumit Polska. – Mogę zapewnić, że nagrodzony statuetką Baumit ALL IN Beton B25 to dopiero początek. Już pracujemy nad wdrożeniem całej rodziny produktów, które będą wykorzystywały technologię Baumit ALL IN. Przybliży nas to do realizacji celu, jaki wyznaczyliśmy sobie w ramach długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju Go2morrow, którym jest osiągnięcie 10% wskaźnika praktyk cyrkularnych i wynikająca z niego ochrona zasobów naturalnych – dodaje.


www.baumit.com
www.facebook.com/BaumitPolska
www.instagram.com/baumit.polska


Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 23 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Baumit
#wiadomości #izolacje #nagrody #baumit #Aleksandra Gilewska #SARP

Więcej tematów: