Okna DAKO w apartamencie na chorwackiej wyspie

Podziel się:

Ogromne przeszklenia, wpuszczające dużo światła i optycznie powiększające przestrzeń to aktualnie bardzo popularny trend, szczególnie w budownictwie rekreacyjno-turystycznym. W ulokowanych w przepięknych miejscach obiektach, architekci i deweloperzy najczęściej stawiają na duże przeszklenia, gwarantując w ten sposób gościom odwiedzającym apartament niezapomniane widoki i wspomnienia.

Tak jest też w przypadku inwestycji realizowanej w malowniczej, chorwackiej miejscowości Caska, położonej w zatoce na zachodnim wybrzeżu wyspy Pag nad Adriatykiem. Wyzwaniem dla deweloperów i architektów są tu między innymi silne wiatry - Bora i Jugo -  wiejące głównie w jesiennych i zimowych miesiącach. Ze względu na te dość trudne warunki atmosferyczne klientowi zależało na stolarce, która sprosta takim wyzwaniom.

Stolarka otworowa - wyzwanie?

Klient, współpracując z firmą M-TECH, Partnerem Handlowym DAKO, wybrał okna aluminiowe z serii DA-77. Wymagające warunki atmosferyczne w pewnym stopniu narzuciły dobór produktów - postawiono na bardzo wysoki poziom izolacji termicznej, a także efektowny design wpisujący się w minimalistyczny styl budownictwa.

Do swojego obiektu inwestor zamówił 36 różnych produktów, które cechuje wysoka przepuszczalność światła Lt=51% oraz niska przepuszczalność energii słonecznej g=28%, na czym bardzo zależało właścicielowi nieruchomości. W produktach zastosowano szyby Cool-Lite SKN 154 II z powłoką Saint-Gobain, które spełniły oczekiwania projektu.

Okna, a właściwie ich profile zostały dodatkowo zabezpieczone przeciw korozji. Ale to jeszcze nie wszystko. Inwestorowi zależało także na odpowiednim poziomie dźwiękoszczelności, ze względu na usytuowanie apartamentu w okolicy tętniącej życiem w dzień i w nocy. Dlatego też w produktach zamontowano szyby gwarantujące dźwiękoszczelność na poziomie 40 dB.

Produkty DAKO odpowiadające na potrzeby klienta

Chorwacka inwestycja była zarazem interesująca i wymagająca, głównie z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Latem na wyspie Pag panują wysokie temperatury i mocne słońce, a zimą wieją silne wiatry, osiągające prędkość nawet do 200 km/h. Dlatego stolarka okienna musi zapewniać odpowiednią izolację termiczną zimą, a latem ograniczać nagrzewanie pomieszczeń.

„Projekt ten pokazuje, że DAKO jako producent stolarki otworowej jest w stanie sprostać różnym potrzebom i oczekiwaniom klientów z różnych zakątków świata, uwzględniając różnorodne wymagania estetyczne, klimatyczne, funkcjonalne i montażowe” - podsumowuje Piotr Starczewski, Dyrektor Działu Wsparcia i Rozwoju w DAKO. 

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dako
#czytelnia #architektura #okno #okna i drzwi #dako

Więcej tematów: