Budowa domu jak najniższym kosztem to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Często jest to oszczędność tylko pozorna. W perspektywie kilkudziesięciu lat eksploatacji budynku może okazać się, że wydatki na jego użytkowanie, ze względu na zastosowanie na początku niższej klasy materiałów...
Więcej...Maciej Sempiński stworzył koncepcję projektu Domu Rzeczywiście Pasywnego. W każdej z kolejnych realizacji projektu ważną rolę odgrywają produkty FS ARBET – PARKING Expert oraz Fasada GRAFIT.
Więcej...Współczesne budownictwo koncentruje się już nie tylko na realizowaniu nowoczesnych i funkcjonalnych projektów. Coraz częściej architekci szukają rozwiązań, które poza innowacyjną formą, będą odpowiadały na wysokie wymagania dotyczące energooszczędności i ekologii. W całej Europie...
Więcej...Przygotowując się do budowy domu coraz częściej szukamy rozwiązań, które są nie tylko nowoczesne i funkcjonalne, ale i odpowiadają na współczesne kwestie ekologii i energooszczędności.
Więcej...O tym, na co zwrócić uwagę oraz czym się kierować przy wyborze stolarki otworowej dla domu pasywnego, podpowie ekspert Awilux – Rafał Buczek.
Więcej...Czy w ogóle jest potrzebny?
Więcej...Nie posiadają kopcących kominów ani piwnic i garaży, ale ozdabiają je duże przeszklenia oraz minimalistyczna bryła. Domy niskoenergetyczne niemal na każdym kroku różnią się od tradycyjnych budynków. Wokół rozbieżności narosło wiele mitów. Jakie są fakty?
Więcej...Zmieniające się przepisy prawa budowlanego oraz rosnąca świadomość społeczeństwa powodują, że coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania energooszczędne.
Więcej...Informacje i kryteria dla certyfikowanych komponentów domu pasywnego: elementy transparentne i elementy otwierane w powłoce budynku PHIDarmstadt.
Więcej...Strategia do 2021 roku w polskim budownictwie jest jasna i klarowna. Przyszłość to domy energooszczędne. W zasadzie to żadna nowość. Pomysł kiełkuje od 2002 roku.
Więcej...