newsletter reklama projekty domów forum
czwartek 16 lipca 2020
24.04.2019r...

Nawiewniki z filtrami antyalergicznymi od Oknoplast

Oknoplast producent okien i drzwi znalazł rozwiązanie wykorzystujące najnowsze osiągnięcia technologii, które pomogą alergikom.
Fot. Oknoplast
Fot. Oknoplast
Gdy wywołujące reakcję alergiczną cząsteczki krążą w powietrzu, trudno uchronić się przed ich negatywnym wpływem. Sporym wsparciem pozostają środki lecznicze, pozwalające przetrwać najtrudniejszy moment. Jakiś czas temu na rynku pojawiło się jednak także inne, pomysłowe rozwiązanie, minimalizujące ekspozycję na pyłki, grzyby czy sierść w domu. Mowa tu o nawiewnikach z filtrami antyalergicznymi.

Domownicy w końcu odetchną

Produkt oferowany przez polskie przedsiębiorstwo to w istocie małe urządzenie montowane na oknie, które jest wyposażone w filtr antyalergiczny, odseparowujący cząsteczki wywołujące uczulenie.

Technologię opracowana została w taki sposób, by swobodna cyrkulacja powietrza w każdym pokoju została zachowana. Dzięki temu dom staje się miejscem, w którym odetchniemy i zarazem odpoczniemy od czynników drażniących, takich jak pyłki kwiatowe czy sierść zwierząt. Filtr pochłania aż do 99% alergenów o najczęściej spotykanej wielkości. Rozwiązanie może więc znacząco podnieść komfort życia osób zmagających się z alergią – tłumaczy Mike Żyrek, Dyrektor Badań i Rozwoju w Grupie OKNOPLAST.

Ważną zaletą urządzeń jest ich przystępna cena – zakup nie powinien stanowić zatem istotnego obciążenia dla budżetu domowego. Podobnie rzecz ma się z filtrami, za które zapłacimy ok. 30 zł. Nawiewniki można wybrać zarówno w wersji razem z oknami firmy OKNOPLAST, jak i oddzielnie. Istotnym udogodnieniem będzie również łatwa i sprawna wymiana filtra, gdy ten się zużyje.
--
REKLAMA:
--

Powietrze wolne od smogu

Nieoczywistą zaletą nawiewników jest ponadto możliwość wyposażenia ich w różny rodzaj filtrów, jak np. antysmogowe. Pozwalają one na odseparowanie szkodliwych cząsteczek obecnych w powietrzu, dzięki czemu pomogą uchronić się przed zanieczyszczeniem transportowym czy tym spowodowanym przez ogrzewanie pomieszczeń i budynków w regionie w nieodpowiedni sposób. Takie rozwiązanie ma szansę poprawić komfort życia domowników przez cały rok, minimalizując szkodliwy wpływ smogu i alergenów na ich zdrowie.

źródło: Oknoplast

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d