newsletter reklama projekty domów forum
sobota 4 lipca 2020
30.03.2020r...

Sprawdź, czy możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej

Słaba jakość powietrza w Polsce wciąż stanowi poważny problem, dlatego konieczne jest wprowadzanie rozwiązań, które zachęcą do wymiany starych instalacji grzewczych. Od zeszłego roku podatnicy mogą w ramach ulgi termomodernizacyjnej odliczyć od podstawy podatku wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, gdzie maksymalna kwota odliczeń wynosi do 53 tys. zł.
Fot. De Dietrich
Fot. De Dietrich
Ulga ta przysługuje wszystkim podatnikom, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Odliczenia dokonuje się w zeznaniu za rok podatkowy, w którym poniesiono wydatek. Kwota odliczenia, która nie znalazła pokrycia w dochodzie podatnika za rok podatkowy, podlega odliczeniu w kolejnych latach, nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Z ulgi termomodernizacyjnej nie można korzystać w przypadku budynku będącego w budowie.

Jakie działania objęte są ulgą?
- zmiany, które powodują zmniejszenie zapotrzebowania na energię,
- zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła,
- wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła,
- całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Ekologiczne kotły i pompy ciepła
Nowoczesne urządzenia grzewcze takie jak kondensacyjne kotły gazowe i pompy ciepła, idealnie wpisują się w założenia ulgi. Są oszczędne, ekologiczne i wydajne. Nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery, które zanieczyszczają powietrze i powodują powstawanie szkodliwego dla życia smogu. Takim urządzeniem, które spełnia te wszystkie warunki jest kondensacyjny kondensacyjny kocioł gazowy Evodens AMC od marki De Dietrich. Dostępny jest on w wersji jedno- i dwufunkcyjnej. Wyróżnia się niską emisją zanieczyszczeń, roczną sprawnością eksploatacyjną wynoszącą aż do 109% oraz średnioroczną efektywnością energetyczną aż do 97%. Dodatkowo kocioł został wyposażony w konsolę sterowniczą DIEMATIC Evolution, charakteryzująca się intuicyjnym dostępem do wszystkich ustawień urządzenia oraz czujnik zewnętrzny.
--
REKLAMA:
--
Z kolei pompy ciepła to całkowicie ekologiczne urządzenia. Mogą wykorzystywać energię odnawialną z powietrza – w przypadku powietrznych pomp ciepła lub z gruntu, jak gruntowe pompy ciepła. Zaletą tych pierwszych jest to, że mogą być instalowane w dowolnej lokalizacji, w każdym typie zabudowy oraz w budynkach, w których istnieje już system grzewczy. Spiszą się zarówno w modernizacji, jak i domach nowobudowanych. Urządzenia, takie jak powietrzna pompa Alezio S V200 marki De Dietrich są wydajne przez cały rok, ponieważ posiadają również funkcję chłodzenia. Zaletą wspomnianego urządzenia jest możliwość ustawienia jednostki wewnętrznej bezpośrednio przy ścianie lub w narożniku.

źródło: De Dietrich

Artykuły podobne:

d