Efektywne gospodarowanie energią

Podziel się:
Ekonomia i ekologia sprawiają, że efektywne gospodarowanie energią ma dzisiaj coraz większe znaczenie. Dla inwestorów ważna jest więc dobra izolacyjność termiczna zarówno ścian, jak i bram. Dlatego Hörmann oferuje przemysłową bramę segmentową SPU 67 Thermo, która wyraźnie ogranicza straty ciepła powstające w obrębie otworów budynków.

Fot. HörmannFot. HörmannFot. HörmannFot. Hörmann
Ta brama o specjalnej konstrukcji, zbudowana ze stalowych segmentów o grubości 67 mm, ma o ponad 80 procent lepszą izolacyjność cieplną niż bramy wykonane z segmentów o grubości 42 mm. Dlatego zastosowanie znajduje nie tylko w chłodniach i logistyce świeżych produktów, ale także jako energooszczędne zamknięcie w innych przemysłowych obiektach.

Fot. HörmannFot. HörmannFot. HörmannFot. Hörmann

Z przegrodami termicznymi

Bramy w zewnętrznych fasadach muszą mieć szczególnie dobrą izolację cieplną, która chronić będzie budynek przed utratą cennej energii. Brama SPU 67 Thermo, zbudowana ze stalowych segmentów o grubości 67 mm wypełnionych pianką poliuretanową i wyposażonych w przegrodę termiczną, zapewnia bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Jeżeli dodatkowo wyposażymy ją w opcjonalny profil z tworzywa sztucznego - ThermoFrame, który stanowić będzie przegrodę termiczną między ościeżnicą bramy a murowaną ścianą budynku – spełni najwyższe wymagania. Brama SPU 67 Thermo o wymiarach 5 x 5 m z profilem ThermoFrame osiąga współczynnik przenikania ciepła na poziomie U = 0,51 W/(m2K).

Przegroda termiczna między zewnętrznymi a wewnętrznymi ściankami segmentów ogranicza dodatkowo skraplanie się pary wodnej od wewnętrznej strony bramy.

Fot. HörmannFot. Hörmann

Drzwi przejściowe w bramie

Do największych strat ciepła dochodzi podczas otwierania bram. Dlatego bramy SPU 67 Thermo można wyposażyć w drzwi przejściowe bez wystającego progu. Próg ze stali nierdzewnej o wysokości do 10 mm ogranicza ryzyko potknięcia się podczas przechodzenia przez bramę i ułatwia przejeżdżanie urządzeniami na kółkach. Standardowa szerokość przejścia, która wynosi 905 mm, spełnia wymagania budownictwa bez barier architektonicznych i dróg ewakuacyjnych. Projektanci nie muszą więc planować dodatkowego otworu w budynku na drogę ewakuacyjną; projekt nie musi uwzględniać miejsca na drzwi boczne.

Drzwi w bramie, podobnie jak same bramy, wyposażone są w profile z przegrodą termiczną. Dzięki temu ciepło, które zatrzyma w hali płyta bramy, nie ucieknie przez drzwi przejściowe.

Fot. HörmannFot. Hörmann

Harmonijny wygląd

Bramy SPU 67 Thermo mają taki sam wygląd jak bramy SPU firmy Hörmann o grubości konstrukcji 42 mm. Dlatego w zależności od wymagań - na przykład w halach logistycznych z wydzieloną strefą chłodniczą i magazynową - można zainstalować dwa różne typy bram, zachowując spójny, harmonijny wygląd.

Więcej światła

Poza bramami ze stalowych segmentów wypełnionych pianką poliuretanową firma Hörmann oferuje również inne warianty bram o grubości konstrukcji 67 mm i odpowiednio wysokich właściwościach termoizolacyjnych.

Przeszklona brama APU 67 Thermo zapewnia dużo światła w halach, a jednocześnie - dzięki zastosowaniu wytrzymałego stalowego cokołu - jest szczególnie łatwa w serwisowaniu i naprawie.
REKLAMA:

Całkowicie przeszklone aluminiowe bramy ALR 67 Thermo, zbudowane z segmentów o grubości 67 mm i profili przeszklenia wyposażonych w przegrodę termiczną, montuje się natomiast w budynkach, gdzie jednym z wymagań jest zachowanie maksymalnej przejrzystościi eleganckiego nowoczesnego wyglądu. Te z przeszkleniem z naturalnego szkła szczególnie efektownie prezentują się np. w salonach sprzedaży samochodów.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Hörmann
#okna #czytelnia #brama #okna i drzwi #hormann #bramy garażowe

Więcej tematów: