newsletter reklama projekty domów forum
piątek 14 sierpnia 2020
30.07.2020r...

Danfoss wprowadza nowy AB-QM 4.0: Niezależny od zmian ciśnienia zawór regulacyjny (PICV) dla nowoczesnych budynków

Ponad 16 lat temu Danfoss wprowadził na rynek zawór AB-QM – pierwszy zawór PICV, który zrewolucjonizował rynek HVAC. Zapewnił tym samym doskonałą pracę tysiącom obiektów na przestrzeni tych lat, a także dał inspirację wielu naśladowcom idei zaworów regulacyjnych niezależnych od zmian ciśnienia.
Fot. Danfoss
Fot. Danfoss

Dziś Danfoss przedstawia kolejną odsłonę tego przełomowego rozwiązania, AB-QM 4.0. Zaprojektowany specjalnie z myślą o najbardziej nowoczesnych i wymagających budynkach.

Całkowicie przeprojektowany regulator różnicy ciśnienia, zastosowanie innowacyjnych materiałów, w pełni automatyczna linia produkcyjna to tylko część udoskonaleń, które zostały wprowadzone w stosunku do uznanej już konstrukcji AB-QM. Wprowadzone zmiany składają się, m.in. na jeszcze dokładniejszą regulację przepływu niezmiennie przez cały okres działania, dzięki poprawie odporności na osadzanie kamienia oraz starzenie się zaworu. Umożliwiło to wprowadzenie standardowej 5 letniej gwarancji obiektowej na zawory AB-QM 4.0.

Istotnych zmian jest dużo więcej:
• szersze zakresy przepływów,
• zwiększona klasa ciśnieniowa,
• wersje z gwintem wewnętrznym i zewnętrznym,
• grzybek odciążony ciśnieniowo,
• napełnianie i płukanie w obu kierunkach,
• zawsze widoczna nastawa.
--
REKLAMA:
--
AB-QM 4.0 może współpracować z konwencjonalnymi siłownikami oraz napędem NovoCon® S, tworząc rozwiązanie skrojone na miarę inteligentnych budynków. Takie rozwiązania oferują nowe zaawansowane opcje dostępne do integracji w systemach zarządzania budynkiem, jak np. alokowanie oraz aktywne zarządzanie zużyciem energii w budynku, zdalne wykonywanie nastawy i płukania czy możliwość podłączenia dodatkowych peryferii wpisujących się idealnie w HVAC 4.0.

źródło: Danfoss

d