newsletter reklama projekty domów forum
sobota 23 stycznia 2021
13.01.2021r...

AP Szczepaniak z nagrodą w European Property Awards

W grudniu odbyła się wirtualna gala rozdania nagród w European Property Awards, prestiżowym konkursie organizowanym już od 27 lat. Polska pracownia AP Szczepaniak uzyskała nagrodę Award Winner w kategorii Mixed use za projekt inwestycji Starter III.
Fot. AP Szczepaniak
Fot. AP Szczepaniak

Rozstrzygnięcie konkursu – tym razem online

Grudniowa gala, która rozstrzygnęła europejską edycję konkursu International Property Awards, tym razem została zorganizowana w przestrzeni wirtualnej. Choć aktualna sytuacja nie umożliwiła świętowania sukcesów w większym gronie, każdy etap konkursu był przeprowadzony zgodnie z zasadami, według których odbywa się on co roku.

Co istotne, pandemia nie zatrzymała konkursów. Fakt, że mimo obecnej sytuacji są nadal organizowane, sprawia, że mogą wyznaczać trendy i nadawać ton komunikacji o bieżących kierunkach w architekturze. Z czasem widoczne będą tendencje, które pojawiały się pod wpływem potrzeb i wyzwań, jakie stawia przed nami świat po pandemii.

Fot. AP Szczepaniak
Fot. AP Szczepaniak

Konkurs z tradycją

Konkurs European Property Awards jest częścią International Property Awards – i jest organizowany już od 27 lat. W jury zasiada ponad 80 specjalistów, którzy oceniają projekty pod kątem jakości, technologii, innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. Istnieje aż 45 kategorii, w ramach których nominowane są obiekty mieszkaniowe i komercyjne.

Międzynarodowy konkurs skupia projekty w różnych regionach świata (Europa, Azja, Arabia, Afryka, Kanada, Ameryka Środkowa i Południowa, Karaiby, Wielka Brytania) stąd każdy z nich startuje w odrębnej kategorii. Są oceniane odrębnie – ze względu na różnorodną specyfikę.

Kolejna nagroda w portfolio polskich architektów

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak ma w swoim portfolio projekty, które wielokrotnie były nagradzane w European Property Awards. W 2017 roku uzyskała pięć gwiazdek w kategorii „Best Architecture Multiple Residence” (Najlepsza Architektura Budynku Wielorodzinnego) za realizację drugiego etapu osiedla Dmowskiego 19.
--
REKLAMA:
--
Cieszymy się, że otrzymaliśmy nagrodę za nasz projekt inwestycji Starter III. To sukces całego zespołu i zarazem wyróżnienie, które wskazuje na innowacyjność mikroapartamentowców. Jesteśmy pionierami tej idei w Polsce. To obiekty, które dla osób rozpoczynających samodzielne życie mają być alternatywą dla życia w akademiku lub wynajmu pokoju w mieszkaniu. Dają samodzielność i wysoki standard – tłumaczy Paweł Szczepaniak, główny architekt biura AP Szczepaniak. – Konkursy te są dla nas potwierdzeniem innowacyjności naszych projektów. W European Property Awards byliśmy nagradzani wielokrotnie, m.in. za Atal Towers, Kwadrat czy Krakowską 29.

Konkursy takie jak IPA wyznaczają trendy i pomagają dokonać ewaluacji projektów. Uzyskiwane w nich nagrody podkreślają innowacyjność i prestiż pracowni architektonicznych. Są potwierdzeniem wysokiej jakości i nowoczesnego podejścia, które ma szansę wywierać wpływ na aktualne kierunki w projektowaniu.

źródło: AP Szczepaniak

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d