newsletter reklama projekty domów forum
czwartek 29 lipca 2021
21.07.2021r...

Czarny grzejnik – must have w nowoczesnej łazience

Obecne trendy wnętrzarskie wnoszą na łazienkowe salony powiew nowoczesnej świeżości. To pomieszczenie, które w końcu otwiera się na stylistyczno-designerskie szaleństwo. Projektanci stawiają na coraz odważniejsze rozwiązania, tworząc designerską i funkcjonalna przestrzeń zarazem. Mimo szaleństwa palety barw, ekstrawagancka królowa kolorystyczna może być tylko jedna, a jest nią oczywiście czerń. Chętnie sięga po nią również marka Luxrad.
Fot. Luxrad
Fot. Luxrad

Czerń nie jedno ma imię

Kolor czarny, podobnie jak jego białe przeciwieństwo, zalicza się do podstawowych elementów palety barw, które niezwykle często stanowią aranżacyjną bazę. Potencjał ciemnej strony mocy w ostatnim czasie przejawia się nie tylko w industrialnych salonach czy loftowych sypialniach, ale także w łazienkach. To kolor, który nadaje niepowtarzalnego charakteru domowemu SPA, doskonale korespondując z wieloma projektami.
--
REKLAMA:
--
Warto zauważyć, że głębokie odcienie czerni, w połączeniu z miedzianymi dodatkami czy też złotymi elementami, na przykład w postaci armatury, wnoszą do łazienkowego wnętrza ekskluzywną nutę, podkreślając szykowny wygląd i niekwestionowaną jakość materiałów wykończeniowych. Aby jednak ten kolor był subtelnym podkreśleniem projektu, a nie okazał się aranżacyjną zgubą, najlepiej przemycić go do domowego SPA w standardowych elementach wyposażenia wnętrz. Pozwalają na to między innymi grzejniki marki Luxrad.

Fot. Luxrad
Fot. Luxrad
Fot. Luxrad
Fot. Luxrad

Czarna, grzejnikowa kropka nad i w łazience

W każdej łazience obowiązkowo musi znaleźć się miejsce na kaloryfer, który może być nie tylko wydajnym źródłem ciepła, ale również ozdobą i funkcjonalnym elementem pomieszczenia. Czerń doskonale komponuje się również z aranżacją opartą na drewnie i granacie, czego dowodem jest nowoczesna łazienka z grzejnikiem Kwadro w matowym wykończeniu, której dekoracyjne dopełnienie stanowią geometryczne panele ścienne.

Fot. Luxrad
Fot. Luxrad
Fot. Luxrad
Fot. Luxrad

Nie sposób nie wspomnieć również o typowo loftowym projekcie, w którym króluje kompromis pomiędzy pomarańczową cegłą a surowym betonem oraz połyskujący czernią Pollux w postaci gładkiej płyty ze szkła hartowanego. W ostatnim czasie w łazienkach prym wiodą również kabiny prysznicowe otwarte na wnętrze – sprytnym wyznaczeniem tej strefy mogą być lekko grafitowe przeszklenia z czarną ramą, która z kolei doskonale współgra z nawiązującą do konstrukcji Scalą New.

Fot. Luxrad
Fot. Luxrad
Fot. Luxrad
Fot. Luxrad

Domowe SPA może być również synonimem luksusowej klasyki, w której biel ścian i mebli przenika się z czernią wzorów na płytkach ceramicznych i designem tapety, a także grzejnika Kastor. Ten uniwersalny kolor odnajdzie się w każdym stylu, a jednocześnie wprowadzi do niego pierwiastek niewymuszonej elegancji. Jak widać, zarówno czerń, jak i grzejnik nie jedno ma imię, a produkty marki Luxrad z pewnością dopełnią każdą łazienkową aranżację.

źródło: Luxrad

Artykuły podobne:

d