Płytki kolczaste firmy Wolf System

Podziel się:
Łączniki drewnianych elementów nośnych wymagają łatwości i szybkości montażu oraz odpowiedniej wytrzymałości. Zazwyczaj w tym celu używane są gwoździe, śruby lub kleje. Jednak by mieć pewność niezawodności połączenia, warto stosować sprawdzone rozwiązania.

Wykorzystywane z powodzeniem od wielu lat płytki kolczaste produkowane przez Wolf System to ekonomiczny, nowoczesny i niezawodny system połączenia tarcicy. Stwarza on możliwość tworzenia prawie nieograniczonych pod względem kształtu konstrukcji inżynierskich – od prostych ustrojów nośnych w dachach dwuspadowych, po najbardziej skomplikowane dźwigary dachowe o rozpiętościach dochodzących do 35 metrów.

fot. Wolf Systemfot. Wolf System

Zamiast gwoździ i kleju

Płytki kolczaste stosuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest: pewność, trwałość i przewidywalna nośność połączeń, pokrycie dachu lekką konstrukcją drewnianą, nietypowe kształty czy duże rozpiętości. Na podstawie szeregu badań i doświadczeń przeprowadzonych przez ośrodki badawcze w różnych krajach Europy otrzymano wyniki wytrzymałości płytek kolczastych, które pozwalają na bezpieczne projektowanie z uwzględnieniem obowiązujących norm. Jakość i bezpieczeństwo potwierdza oznakowanie znakiem CE. Rozwiązanie połączeń za pomocą płytek kolczastych firmy Wolf System sprawdza się podczas budowy więźb dachowych, konstrukcji nośnych i zadaszeń w obiektach rolniczych i halach, pawilonów handlowych, scen i kulis o specjalnych kształtach, a także obiektów sportowych. Konstrukcje łączone płytkami kolczastymi nadają się również do pokrycia istniejących dachów płaskich, przez co stwarzają możliwość adaptacji i dodatkowej przestrzeni użytkowej oraz jako dźwigary szalunkowe podczas budowy mostów o nietypowych kształtach. Płytki kolczaste Wolf System pozwalają na znaczną redukcję kosztów konstrukcji drewnianych sięgającą nawet 40% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Oszczędność tą uzyskuję się dzięki prefabrykacji elementów, optymalnemu projektowaniu oraz skróceniu montażu na budowie.
REKLAMA:

Dla standardowych typów konstrukcji Wolf System proponuje stosowanie płytek kolczastych produkowanych z ocynkowanej blachy o grubości od 1,00 do 2,00 mm. Przy szczególnie wysokich wymaganiach odnośnie ochrony przeciwkorozyjnej zaleca się płytki kolczaste ze stali nierdzewnej. Ze względu na estetykę konstrukcji firma Wolf System oferuje również płytki z kolorową powłoką, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb i wizji architektonicznych.

fot. Wolf Systemfot. Wolf System

Technologia łączenia tarcicy płytkami kolczastymi firmy Wolf System

Wolf System jest nie tylko producentem płytek kolczastych. Zajmuje się również wytwarzaniem pras wciskających płytki oraz posiada własny program do wymiarowania drewnianych konstrukcji dźwigarowych. Program WolfWin stworzony został do obliczania wszelkiego rodzaju konstrukcji, łączonych płytkami kolczastymi. Obliczenia wykonywane są zgodnie z obowiązującą w całej Europie normą, dotyczącą konstrukcji drewnianych PN-EN 1995 (Eurokod 5) oraz normą DIN 1052:2008. Przyjazne menu w języku polskim oraz szereg plików pomocy, ułatwiają użytkownikowi obsługę. WolfWin oprócz możliwości wymiarowania konstrukcji pozwala również na tworzenie plików maszynowych do pił wielozadaniowych np. typu Hundegger. Tego rodzaju efektywne zarządzanie danymi zapewnia ich bezpieczeństwo, przez co unikamy pomyłek związanych z opracowaniem projektu w kilku różnych programach, a także precyzję wykonania poszczególnych detali, ponieważ cały projekt wykonywany jest w jednym programie. Aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług inżynierskich, firma Wolf System oferuje swoim klientom szereg bezpłatnych szkoleń z zakresu obsługi programu WolfWin wraz z materiałami pomocniczymi. Trzecią gałęzią działalności Wolf System jest produkcja wydajnych, hydraulicznych pras do wciskania płytek kolczastych. Zapewniają one maksymalną siłę nacisku wynoszącą 200 T. Oznacza to, że nawet największe z możliwych płytek kolczastych można wprasować w tarcicę jednym suwem prasy, a tym samym zapewnić trwałe, niezwykle wytrzymałe połączenie. Laserowe pozycjonowanie zarówno elementów tarcicy jak i samych płytek pozwala na szybką i bezpieczną produkcję różnorodnych konstrukcji.

fot. Wolf Systemfot. Wolf SystemEkonomiczny i pewny łącznik w konstrukcjach drewnianych to podstawa większości budynków o różnorodnej bryle. Kuliste dachy, zaokrąglone ściany czy wielkogabarytowe konstrukcje wymagają precyzyjnych rozwiązań najwyższej jakości. Płytki kolczaste z oferty Wolf System spełniają obowiązujące normy bezpieczeństwa, co więcej, zapewniają proste, łatwe i przy tym niezwykle wytrzymałe i niezawodne połączenie poszczególnych elementów tarcicy.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Wolf System
#dachy #akcesoria dachowe #plytka #dach #wolf_system #produkty

Więcej tematów: