Rozwiązania dla małych łazienek

Podziel się:
Mała łazienka – spore wyzwanie. Ma być przestronnie i wygodnie: jednak wszystkie niezbędne sprzęty, ceramika i instalacje zajmują dużo cennego miejsca. Jak do łazienkowej układanki dobrać odpowiedni grzejnik, radzi ekspert Instal-Projekt.

Rozwiązania dla małych łazienekAranżując łazienkę, zazwyczaj całą uwagę skupiamy na doborze wanny, umywalki czy mebli łazienkowych, sprawę grzejnika zostawiając doświadczonemu specjaliście. To dobre rozwiązanie, ponieważ komfort cieplny w łazience to jeden z ważniejszych aspektów jej użytkowania. Mimo wszystko warto uprzednio zapoznać się z tematem i wyrobić sobie własne zdanie.

Konsekwencje niepoprawnego wyboru możemy odczuć na dwa sposoby. W przypadku zbyt niskiej wydajności grzejnika w porównaniu z zapotrzebowaniem na ciepło, szczególnie przy niskich temperaturach zewnętrznych, nie będzie możliwości uzyskania optymalnej temperatury wnętrza. Drugi przypadek to sytuacja odwrotna, czyli dobrany grzejnik jest zbyt „mocny”. Rozwiązaniem jest ograniczenie mocy grzewczej poprzez regulację przy pomocy armatury termostatycznej.

Małe pomieszczenia to wyzwanie dla projektantów, a także wykonawców i instalatorów. W łazience, ze względu na jej specyficzną funkcję, obok zabudowy ceramicznej, która zajmuje dużo miejsca, bardzo często ustawione są jeszcze wielkogabarytowe urządzenia AGD takie jak pralka, czy suszarka.
REKLAMA:

Obecnie, ze względu na funkcjonalność użytkową, najpopularniejszym rozwiązaniem grzewczym w łazienkach są modele drabinkowe. Niewielka i ograniczona przestrzeń, wcześniej już zabudowana „białym montażem”, nie pozwala na zbyt szeroki wybór grzejników. Podobne sytuacje występują przy wymianie grzejnika żeliwnego o znacznej mocy i stosunkowo niewielkich gabarytach, w miejsce którego inwestorzy chcieliby zainstalować nieco większy grzejnik drabinkowy.

Rozwiązania dla małych łazienekW zależności od dostępnej przestrzeni, w małych łazienkach najczęściej znajdują zastosowanie grzejniki o niewielkich szerokościach (ok. 300 mm). Popularne są także wersje niskie, o wysokości nie przekraczającej ok. 400 mm. Wynika to z rozplanowania i zabudowy pomieszczenia, rozmieszczenia przyłączy instalacyjnych oraz dostępności wolnej przestrzeni na jednej ze ścian. Idealne do małej łazienki będą grzejniki z grupy LIGHT marki Instal-Projekt. Ambra R i Bolero mają wszystko, czego potrzebuje grzejnik łazienkowy – są funkcjonalne, a dzięki prostej formie i dostępności w małych rozmiarach idealnie wpasują się w każdą przestrzeń. Pomysłem prostym w formie, a przy tym bardzo interesującym w wyrazie są również modele Omega R Chrom. Chromowane drabinki, dzięki swojemu metalicznemu wyglądowi „znikają” w łazience, nie zajmując optycznie dużo przestrzeni. Mała łazienka nie musi jednak być nudna – dla tych, którzy szukają ciekawych rozwiązań, świetnie sprawdzą się designerskie modele Retto i Stick, które są dostępne w małych rozmiarach, a swoją niebanalną formą i dużą gamą kolorystyczną ożywią każdą, nawet niedużą przestrzeń.

Aranżując małą łazienkę, musimy być elastyczni. W sprawie ogrzewania powinniśmy być jednak stanowczy i rozsądni: w końcu każdy z nas wie, że ciepłe i przytulne wnętrze to w tym przypadku podstawa.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: instal
#czytelnia #wewnatrz_bud #wnetrza #lazienka #instal #Łazienka - wystrój

Więcej tematów: